Ślub w plenerze w okolicach Zielonej Góry. Oto najpiękniejsze miejsca! [GALERIA]

Od kilku lat w Polsce ślub cywilny możemy brać poza urzędem. Młodzi coraz częściej decydują się na złożenie ślubnej przysięgi w pięknych okolicznościach przyrody. Gdzie takie znajdziemy w okolicach Zielonej Góry?

Ślub w plenerze to coraz popularniejsza forma składania przysięgi małżeńskiej, szczególnie latem. Kilka lat temu wprowadzono rozporządzenie, które umożliwia udzielanie ślubu cywilnego poza Urzędem Stanu Cywilnego. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej młodych par, bo ślub w okolicznościach przyrody jest bardziej romantyczny i zdecydowanie ładniejszy. Bardzo często na plener wybierana jest okolica domu weselnego.

Jak zorganizować ślub w plenerze?

Decydując się na taką formę ślubu, powinniśmy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego właściwego dla miejsca, w którym chcemy złożyć przysięgę. Wcześniej jednak musimy postarać się o zgodę zarządcy terenu na zorganizowanie uroczystości. Opłata urzędowa za ślub w plenerze wynosi 1000 złotych.

Jednak zanim damy ponieść się wyobraźni, powinniśmy wiedzieć, że wybrana przez nas lokalizacja musi spełniać określone wymogi, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa uczestników ślubu. Nie może być to również miejsce, które nie gwarantuje zachowania uroczystej formy wydarzenia. W takich sytuacjach urzędnik może odmówić nam udzielenia ślubu poza urzędem.

Które miejsca w okolicy Zielonej Góry idealnie sprawdzą się na ślub w plenerze? Zajrzyjcie do galerii!

Czytaj także: Majestatyczne i pełne wyjątkowych historii. Pałace i dworki w okolicy Zielonej Góry zachwycają! [GALERIA]

Zobacz TO WIDEO:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE