Stelmet - Legia

Autor: Andrzej Romański/Energa Basket Liga Stelmet - Legia

Stelmet ograł Legię

2019-01-03 11:00

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra pokonali w Warszawie miejscową Legię 76:59 i udanie rozpoczęli 2019 rok.

Stelmet od początku dominował. Gracze Legii mieli ogromne problemy w ataku i po 10 minutach zielonogórzanie prowadzili 9-punktami. W drugiej kwarcie zespół trenera Igora Jovovicia przestał trafiać, ale gospodarze nie potrafili tego wykorzystać i do przerwy było 39:27. Po zmianie stron swój strzelecki talent pokazał Omar Prewitt. Amerykanin zdobył w tej części aż 11 punktów.

Trzecia kwarta wygrana przez Legię wyraźnie podrażniła byłych Mistrzów Polski. Stelmet zaczął od mocnego uderzenia i w kilka minut zdobył 13 punktów, nie tracąc żadnego. Imponowała przede w wszystkim obrona zielonogórskich koszykarzy.

Najwięcej punktów dla Stelmetu zdobyli Michał Sokołowski i Zelijko Sakić. W zespole zadebiutował też Eric Griffin. Amerykanin zagrał niespełna 10 minut. W tym czasie zdobył 5 punktów i miał 2 zbiórki.

Liderem Legii był Omar Prewitt. Słabiej niż zwykle zagrali Sebastian Kowalczyk i Jakub Karolak.