Tragiczny pożar w Kożuchowie

i

Autor: pixabay.com

Mężczyzna zginął w pożarze

Tragiczny pożar w Kożuchowie. W kamienicy znaleziono zwłoki mężczyzny

2022-09-20 16:20

56-letni mężczyzna zginął w pożarze, który wybuchł w poniedziałek (19 września) po godz. 21 w jednej z kamienic w Kożuchowie (woj. lubuskie). Śledztwo mające wyjaśnić okoliczności tragedii prowadzi prokuratura w Nowej Soli. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

Do tragicznego pożaru doszło w poniedziałek (19 września) w Kożuchowie. Ogień pojawił się po godz. 21 na poddaszu kamienicy na placu Matejki. Ze względu na szeregową zabudowę do akcji gaśniczej skierowano 11 zastępów straży pożarnej. Na miejsce szybko dotarli też ratownicy medyczni i policjanci.

Z budynku, w którym wybuchł pożar oraz z sąsiedniej kamienicy, ewakuowano 21 osób. Niestety, nie wszyscy lokatorzy zdołali opuścić płonący budynek.

- Podczas gaszenia i przeszukiwania budynku strażacy natrafili na ciało mężczyzny, które było częściowo przysypane przez gruzowisko - poinformował rzecznik lubuskiej PSP Dariusz Szymura.

Pożar budynku wielorodzinnego przy Robotniczej w Starachowicach

Zmarłym mężczyzną okazał się 56-letni mieszkaniec kamienicy. Śledztwo mające wyjaśnić okoliczności tragedii prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE