Kompletnie pijana matka wiozła synka do przedszkola

i

Autor: mat. policji

O krok od tragedii

Kompletnie pijana matka wiozła synka do przedszkola. Miała 2,5 promila alkoholu!

2022-09-19 12:05

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 33-letnia mieszkanka powiatu wschowskiego, która, mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu, nie tylko sama wsiadła za kierownicę, ale także zdecydowała się w takim stanie zawieźć do przedszkola swojego 4-letniego synka. Pijaną kobietę, jadącą całą szerokością drogi, w porę zatrzymali policjanci.

W czwartek (15 września) tuż po godz. 9 policjanci ze wschowskiej drogówki zauważyli w okolicach miejscowości Konradowo osobowego chevroleta, który jechał całą szerokością drogi, co chwila zjeżdżając też na pobocze. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy z kierowcą jest wszystko w porządku i zatrzymali samochód do kontroli.

Jak się okazało, za kierownicą chevroleta siedziała 33-letnia mieszkanka powiatu wschowskiego. Policjanci natychmiast wyczuli od niej silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że kobieta była kompletnie pijana – 33-latka miała w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Najgorsze było jednak to, że kobieta nie jechała sama. Na tylnym siedzeniu auta, w foteliku siedział jej 4-letni syn.

Policjanci wywlekli pijanego kierowcę z samochodu. Za 27-latkiem jechał policjant po służbie

- Kobieta oświadczyła policjantom, że wiezie dziecko do przedszkola - poinformowała nadkom. Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnej matce prawo jazdy, a 4-latek został przekazany pod opiekę rodziny.

Sonda
Kara dla pijanych rodziców. Czy powinni być oni surowiej karani?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE