Wraca temat budowy nowego zielonogórskiego schroniska

2018-09-04 10:54
Stan zielonogórskiego schroniska przy ul. Szwajcarskiej pogarsza się
Autor: (fot. Filip Kurzyński) Stan zielonogórskiego schroniska przy ul. Szwajcarskiej pogarsza się

Placówka mieści się obecnie przy ulicy Szwajcarskiej w Zielonej Górze, jednak z roku na rok stan obiektu się pogarsza.

Jak tłumaczy Magdalena Zwolska z Inicjatywy Dla Zwierząt, problemem jest innymi przestarzała instalacja elektryczna i wodna, w złym stanie są także budynki.

- Wybudowanie nowego schroniska to jest kilka lat, dlatego w tym momencie musimy już coś zacząć robić, żeby po prostu w te kilka lat to nowe schronisko powstało, ponieważ, za na przykład pięć lat, tutaj już nie będziemy w stanie funkcjonować – mówi Magdalena Zwolska.

Wraz z pomysłem budowy nowego schroniska, wrócił także temat wybudowania grzebowiska dla zwierząt. Głównym problemem w dalszym ciągu pozostaje jednak lokalizacja, mówi radny Grzegorz Hryniewicz:

- Trzeba znaleźć optymalne miejsce, tak, żeby każdy pozytywnie o tym mówił a nie negatywnie, bo wiadomo, że każdy na pewno będzie „za”, ale jak dojdzie do budowy, to się okaże, że ci, którzy byli „za”, to wszędzie, tylko nie koło mnie – mówi Grzegorz Hryniewicz.

Koszt wybudowania nowego schroniska to nawet 15 milionów złotych.

Czytaj też: Zielona Góra: Rusza druga „Akcja Ulotkomania”

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE