Bilbord Janusza Kubickiego w Zielonej Górze

i

Autor: H.S

Wybory 2024

Wybory samorządowe 2024. Janusz Kubicki po raz piąty ubiegać się będzie o fotel prezydenta Zielonej Góry

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe 2024. Kolejni kandydaci informują o starcie w walce o fotel prezydenta Zielonej Góry. Janusz Kubicki poinformował o tym w wyjątkowy sposób. To już po raz piąty ubiega się o to stanowisko. Kiedy odbędą się wybory?

Wybory samorządowe 2024 - kiedy?

Kiedy odbędą się wybory samorządowe 2024? Wybory samorządowe w 2024 roku odbędą się odbędą się 7 kwietnia 2024, w niedzielę. Druga tura wyborów zaplanowana jest na 21 kwietnia 2024 r. To nie koniec jednak na podejmowanie decyzji. Już 9 czerwca 2024 w naszym kraju odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego.

Ta dziewczyna ma głos jak sanah! Opadła nam szczęka, gdy ją usłyszeliśmy

Janusz Kubicki ponownie kandyduje w wyborach samorządowych

28 lutego, w środę w Zielonogórskiej Palmiarni odbyło się wyjątkowe wydarzenie. To właśnie w historycznym miejscu na mapie Zielonej Góry Janusz Kubicki poinformował, że będzie ubiegał się o piątą kadencję. Hasłem kampanii jest "Wspólnie dla Zielonej Góry”. Kilka dni wcześniej w Zielonej Górze pojawiły się bilbordy zapowiadające kandydaturę Janusza Kubickiego w wyborach samorządowych, ale dopiero teraz jest to pewne. Co wiemy o Januszu Kubickim? 

Janusz Kubicki urodził się w Szprotawie. Ukończył studia na kierunku zarządzanie i marketing w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Zielonej Górze (obecnie Uniwersytet Zielonogórski). Ma żonę i syna. Swoją karierę polityczną zaczął w 2006 r., gdy w drugiej turze wyborów samorządowych Janusz Kubicki jako kandydat LiD, ubiegając się o stanowisko prezydenta Zielonej Góry, uzyskał 53,09 proc. głosów i pokonał tym samym posłankę PO Bożennę Bukiewicz. Zastąpił tym samym poprzednią prezydent Zielonej Góry Bożenę Ronowicz. W 2010 uzyskał reelekcję w pierwszej turze wyborów. Dwa lata później zrezygnował z członkostwa w Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2015 r. ponownie wygrał w I turze wyborów. W 2015 r. otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. W 2018 r. ponownie objął urząd prezydenta Zielonej Góry. W 2024 r. Janusz Kubicki ubiega się po raz piąty o to stanowisko. 

Zobacz też: Plakaty wyborcze 2023 w Zielonej Górze. Było ich naprawdę sporo!

Sonda
Czy zagłosujesz w przyszłych wyborach prezydenckich?
Źródło: Wybory samorządowe 2024. Janusz Kubicki po raz piąty ubiegać się będzie o fotel prezydenta Zielonej Góry

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki