Z kradzionym sprzętem z Niemiec do Polski. Białorusini skazani... po dwóch dniach!

2020-02-11 16:20 PT
Straż Graniczna
Autor: Straż Graniczna

W minioną niedzielę (9 lutego) funkcjonariusze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali dwóch obywateli Białorusi. Mężczyźni próbowali przewieźć z Niemiec do Polski ukradzione za naszą zachodnią granicą aparaty fotograficzne, golarki elektryczne i nie tylko. Mundurowym udało się odzyskać sprzęt warty 75 tysięcy złotych. Sprawcy dobrowolnie poddali się karze 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Muszą też zapłacić grzywnę.

Samochód osobowy, wytypowany do kontroli przez działające wspólnie polskie i niemieckie służby, został dokładnie sprawdzony. - Autem podróżowało dwóch obywateli Białorusi w wieku 20 i 28 lat. Podczas kontroli, w bagażniku funkcjonariusze ujawnili 10 aparatów fotograficznych, 12 golarek elektrycznych, dwa zestawy słuchawek oraz konsolę do gier. Szacunkowa wartość ujawnionych przedmiotów to 75 tysięcy złotych - informuje Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.

Kierowca długo nie owijał w bawełnę. Od razu przyznał, że znalezione rzeczy pochodzą z kradzieży na terytorium Niemiec. Cudzoziemcy zostali więc zatrzymani.

Po zaledwie dwóch dniach Białorusini poznali wysokość wymierzonej kary. Poza wyrokiem w zawieszeniu, nałożona została na nich grzywna w wysokości ponad 1200 złotych.