Zakłady produkcyjne i przemysłowe – charakterystyka pracy

i

Autor: mat. prasowe

Zakłady produkcyjne i przemysłowe – charakterystyka pracy

2019-12-16 8:30

Zakłady przemysłowe i produkcyjne stanowią własność wielkich, międzynarodowych koncernów. Dają one prace milionom ludzi na całym świecie i posiadają bardzo niski próg rekrutacyjny. Należy jednak pamiętać, że od wyboru zakładu zależy zakres obowiązków, a także charakterystyka pracy.

Zakłady chemiczne

Oferty pracy z zakładów chemicznych rzadko kiedy goszczą na portalach pracy typu Pracuj.pl. Praca w tego typu miejscach jest bardzo ciężka, a warunki jej wykonywania należą do skrajnie niebezpiecznych i szkodliwych. Z tego względu wiele stanowisk jest obarczonych obowiązkiem posiadania specjalistycznych badań, kursów oraz szkoleń. Ponadto, praca w zakładach chemicznych bardzo często wiąże się z całodobowym obowiązkiem noszenia odzieży ochronnej. Niebezpieczeństwo grozi bowiem nie tylko podczas wykonywania codziennych obowiązków, lecz również w przypadku nagłych wypadków, np. pożarów. Zakłady chemiczne produkują najczęściej nawozy, chemikalia spożywcze oraz medyczne.

Zakłady metalurgiczne

Praca w zakładach metalurgicznych wbrew pozorom nie należy do szczególnie wymagającej fizycznie, gdyż lwią cześć obowiązków wykonują za człowieka maszyny. Konsekwencją tego jest jednak nadzór nad nimi, do którego wymagane są specjalistyczne uprawnienia. Ponadto, wiele firm zajmujących się branżą metalurgiczną stawia na wykształconą kierunkowo i wykwalifikowaną kadrę. Stopień inżyniera będzie więc w przypadku wielu przedsiębiorstwo minimum rekrutacyjnym. Co więcej, praca na terenie zakładów metalurgicznych wiąże się z ciężkimi warunkami pracy. Przez cały rok bowiem panują tam wysokie temperatury związane z obróbką cieplną metali. Wiąże się to również z niebezpieczeństwem i wysoką szkodliwością warunków zatrudnienia.

Zakłady produkcji ręcznej

Wśród zakładów produkcji ręcznej znajdziemy wszelkie fabryki, w których produkowana jest odzież, materiały, elementy konstrukcyjne maszyn i urządzeń elektrycznych. Najczęściej w tego typu miejscach praca polega na ręcznym skręcaniu, łączeniu, zszywaniu bądź dopasowywaniu do siebie elementów. Praca ta jest wyjątkowo monotonna i wymaga dużych umiejętności manualnych. Najczęściej jednak jest bardzo prosta i doświadczenie zyskamy w niej wraz ze stażem pracy. Z tego względu w tego typu zakładach próg rekrutacyjny jest bardzo niski. Musimy jednak pamiętać o dużej rotacji pracowników i wysokiej niestabilności takiego zatrudnienia.

Artykuł sponsorowany

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki