Zielona Góra: Trwa rekrutacja do Erasmusa. Dla wielu to przygoda życia!

2018-03-19 12:05
Uniwersytet Zielonogorski
Autor: Radio Eska Uniwersytet Zielonogorski

Do 31 marca na Uniwersytecie Zielonogórskim trwa rekrutacja na wyjazdy na studia w ramach programu Erasmus Plus.

Wyjechać w ramach programu mogą Ci, którzy dobrze radzą sobie na studiach i znają język obcy na poziomie komunikatywnym.

- Mamy różne kierunki studiów, studenci kształcą się na różnych poziomach. W związku z tym trzeba po prostu być takim studentem, który daje sobie radę na studiach, tak to nazwijmy. Drugie kryterium podstawowe to jest komunikatywna znajomość języka kraju do którego się jedzie, lub języka wykładowego danej uczelni - w rozmowie z Radiem ESKA mówi Agnieszka Możejko, uczelniany koordynator ds. programu.

Student, który zakwalifikuje się na wyjazd może liczyć na stypendium. Jego wysokość zależy od kraju do którego się wyjeżdża.

Studenci, którzy chcą wyjechać na Erasmusa, w pierwszej kolejności powinni pobrać w dziekanacie zaświadczenie o średniej ocen, oraz przygotować certyfikat o znajomości języka, bądź taki certyfikat uzyskać w uczelnianym Centrum Kształcenia Językowego.

Zobacz też: Zielona Góra: „Odkryjmy Tajemnice Wszechświata”. Trwają zgłoszenia do konkursu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE