Zielona Góra: Doktorów uśmiechu nigdy nie za wielu!

2017-09-18 12:59
Fundacja dr Clown
Autor: Materiały własne fundacji dr Clown Fundacja dr Clown

Zielonogórski oddział fundacji dr Clown tradycyjnie zachęca zielonogórzan do wstąpienia w szeregi wolontariuszy.

Zadanie wolontariuszy to leczenie śmiechem, czyli odwiedzanie raz w tygodniu dzieci w zielonogórskim szpitalu. Lada moment rusza rok akademicki – fundacja liczy również na studentów.

- Zapraszamy studentów dlatego, że to jest też forma bardzo dla nich korzystna, jeśli chodzi o współpracę z dziećmi, a w szczególności jeśli chodzi o kierunki pedagogiczne. Chociaż mieliśmy też w naszym gronie studentów z bardzo politechnicznych kierunków i sprawdzali się super - w rozmowie z Radiem ESKA mówi szefowa zielonogórskiego oddziału fundacji Grażyna Matuszak.

Żeby leczyć śmiechem, nie wystarczy się jednak zgłosić. Najpierw wolontariusze przechodzą szkolenia.

- Trzeba się dużo nauczyć, bo my przecież żonglujemy, modelujemy balony, ale przede wszystkim trenujemy uśmiech. Wolontariusze przechodzą też szkolenia z zakresu psychologii. Jednak na początku przychodzą do szpitala jako obserwatorzy - dodaje Grażyna Matuszak.

Obecnie w zielonogórskim oddziale fundacji dr Clown działa około czterdziestu wolontariuszy.

Zobacz też: W Zielonej Górze rusza kolejna edycja Lubuskiej Akademii Rozwoju

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE