Zielona Góra rozbłyśnie tysiącami światełek! Czy ma szansę stać się najbardziej rozświetlonym miastem w Polsce?

2019-12-06 17:22 Akcja partnerska
Iluminacje świąteczne
Autor: Grzegorz Kluczyński

Po raz jedenasty rusza konkurs Świeć się z Energą. Jedyny w swoim rodzaju plebiscyt, którego zadaniem jest wyłonienie najbardziej rozświetlonego miasta w Polsce w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Kto w tym roku stanie na podium? Przed nami pierwszy etap zabawy - zgłaszajcie swoje miasta i walczcie o charytatywne nagrody, tytuł „mistrza województwa” oraz awans do finału! Dla amatorów fotografii też mamy coś specjalnego.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to jedyny w swoim rodzaju czas kiedy każdy dom nabiera kolorów. I nie ma co ukrywać, ale chyba wszystkie miasta prześcigają się w dekorowaniu świetlistymi konstrukcjami ulic, parków i placów. Walka jest zacięta, bo każdy chce żeby to jego miasto było tym najlepiej rozświetlonym. Iluminacje z roku na rok coraz bardziej zaskakują, dlatego nie zwlekajcie dłużej tylko zgłaszajcie swoje miejsca do plebiscytu „Świeć się z Energą”. W ciągu ostatnich 10 lat plebiscyt wygrywały: Rzeszów, Szczecin (dwa razy), Bielsko Biała (dwa razy), Połczyn-Zdrój (dwa razy), Zamość (dwa razy) oraz Sędziszów Małopolski.

Świeć się z...

Plebiscyt dzieli się na dwa etapy: wojewódzki i finał ogólnopolski, a ocena kandydatów odbywa się na podstawie zdjęć prezentujących świąteczny klimat miejscowości. Zwycięskie miasto zdobywa tytułu „Świetlnej Stolicy Polski” oraz otrzymuje cenne nagrody dla potrzebujących o łącznej wartości 50 000 zł. Do każdego z pozostałych finalistów – „mistrza województwa” trafia pomoc o wartości 10 000 zł.
Aby twoje miasto wzięło udział w konkursie należy zgłosić je do Plebiscytu w terminie od 6.12.2019 do 2.01.2020 roku.

Konkurs fotograficzny

Na tym jednak nie koniec, bo równolegle do Plebiscytu miast odbywa się konkurs fotograficzny adresowany do osób uwielbiających robić zdjęcia. Miłośnicy fotografii rywalizują w kilku kategoriach tematycznych. Pamiętajcie liczy się przede wszystkim kreatywność! Konkurs trwa od 6.12.2019 do 15.01.2020 roku. Każdy uczestnik może dokonać po 2 zgłoszenia w każdej kategorii tematycznej: Mój Dom, Moi Bliscy, Moje Miasto, Moja Ulubiona Szopka, Moja Iluminacja. Zgłoszeń należy dokonywać za pomocą formularza dostępnego na stronie konkursowej SwiecSie.pl

Konkurs rusza 6 grudnia, wszystkie potrzebne informacje o plebiscycie i towarzyszących mu konkursach w ramach „Świeć się z Energą” znajdziecie na stronie SwiecSie.pl.

Zielona Góra w 2016 roku
Autor: materiały grupu ENERGA Zielona Góra w 2016 roku

Zielona Góra rozbłyśnie tysiącami światełek!

Tradycyjnie, jak co roku, na ulicach Zielonej Góry pojawią się bożonarodzeniowe iluminacje, które wprowadzą mieszkańców w wyjątkowy świąteczny klimat. Tysiącami świateł rozbłyśnie deptak, a jednym z najbardziej charakterystycznych elementów przypominających o zbliżających się świętach, będzie ogromna choinka ozdobiona kolorowymi lampkami, która stanie przed zielonogórskim ratuszem. Kilkunastometrowa jodła przyjechała do Zielonej Góry z Nadleśnictwa Babimost.

Świąteczny klimat wypełni również plac Bohaterów, gdzie tysiące świateł rozświetlą fontannę oraz kolejną miejską choinkę.

Do Bożego Narodzenia przygotowują się również galerie handlowe, które prześcigają się w najbardziej wymyślnych iluminacjach - by wprowadzić swoich klientów w świąteczny nastrój i zachęcić do zakupów.

Czy Zielona Góra ma szansę znaleźć się wśród najbardziej rozświetlonych miast w Polsce? To okaże się już niebawem!

Świeć się z Energą
Autor: mat. prasowe Świeć się z Energą Link: https://swiecsie.se.pl/

Współorganizatorami i partnerami 11. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Grupa Energa, Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji - sklep.energa.pl Więcej informacji o plebiscycie i konkursach w ramach „Świeć się z Energą” na stronie SwiecSie.pl, Facebooku i Instagramie.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom. Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Akcja partnerska