Zielona Góra: Zobaczył przez okno złodziei w akcji. Natychmiast wezwał policję

2022-05-26 20:12
Złodzieje katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku
Autor: mat. policji Dwaj złodzieje katalizatorów zostali zatrzymani na jednym z osiedli w Zielonej Górze

Mieszkaniec jednego z zielonogórskich osiedli pomógł zatrzymać dwóch złodziei katalizatorów. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów na gorącym uczynku. Zanim do tego doszło, zdążyli już wyciąć katalizatory z kilku samochodów. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im teraz 5 lat więzienia.

We wtorek (24 maja) ok. godz. 3.30 w nocy mieszkańca jednego z osiedli w Zielonej Górze obudził hałas dobiegający z pobliskiego parkingu. Gdy mężczyzna wyjrzał przez okno, zauważył dwie osoby, które wycinały katalizator z zaparkowanego volkswagena. Zielonogórzanin natychmiast zawiadomił policję i już po kilku minutach na miejscu pojawili się funkcjonariusze.

ZOBACZ TEŻ: Zielona Góra. Nie żyje kierowca busa! Auto zostało rozerwane po zderzeniu z ciężarówką

Policjanci, którzy dotarli na parking pieszo, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy ładowali do zaparkowanej hondy leżące obok katalizatory. Jeden z mężczyzn na widok zbliżających się policjantów od razu zaczął uciekać. Funkcjonariusze zatrzymali drugiego mężczyznę, a informację o zbiegłym złodzieju przekazali natychmiast do pozostałych patroli. Po kilkunastu minutach - kilka ulic dalej - policjanci z drogówki zatrzymali drugiego ze sprawców, mimo że ten zdążył się już przebrać.

Sprawcami kradzieży okazali się dwaj mężczyźni w wieku 22 i 42 lat. Obaj pochodzą spoza Zielonej Góry i byli już wcześniej notowani. Jak sami przyznali, po kradzieży mieli zamiar wrócić do miejscowości, gdzie mieszkają.

- Przy samochodzie, którym przyjechali, a także w jego wnętrzu policjanci znaleźli kilka katalizatorów wyciętych już wcześniej z różnych pojazdów - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. - Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że katalizatory zostały wycięte m.in. z dwóch samochodów audi oraz dwóch volkswagenów.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi im nawet 5 lat więzienia. Na wniosek prokuratury obaj zostali aresztowani tymczasowo na 3 miesiące. Śledczy ustalają teraz, czy aresztowani mężczyźni nie mają na swoim koncie innych podobnych kradzieży.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Wjechał na przejazd kolejowy mimo opuszczonych rogatek. Wszystko się nagrało!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE