Zielona Góra: Żółte naklejki na przejazdach dla większego bezpieczeństwa

pociag
Autor: https://pixabay.com/br146leon pociag

W naszym regionie ruszyły działania związane z poprawą bezpieczeństwa na przejazdach drogowo-kolejowych.

Chodzi o znakowanie przejazdów. Łącznie naklejek będzie 14 000 w Polsce, 825 w województwie lubuskim, a około piętnastu w Zielonej Górze.

- Dzisiaj rozpoczynamy w województwie lubuskim akcję polegającą na naklejaniu specjalnych naklejek na przejazdach drogowo-kolejowych. Mamy czas wyznaczony do końca maja - w rozmowie z Radiem ESKA mówi Mariusz Olejniczak, Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Zielonej Górze.

Na naklejkach widnieje numer skrzyżowania, numer alarmowy oraz numer, na który należy dzwonić w razie awarii.

- To specjalne naklejki z numerem skrzyżowania, pierwsze trzy cyfry oznaczają numer linii kolejowej oraz numer skrzyżowania z drogą - dodaje Mariusz Olejniczak.

Żółte naklejki mają pomóc w precyzyjnym określeniu miejsca awarii, czy wypadku. Kolejarze dzięki nim szybciej będą mogli wstrzymać ruch pociągów w razie potrzeby. Naklejki pojawiają się na przejazdach do końca maja.

Zobacz też: Sulechów: Chciała sprzedać kołdrę, ukradła 18 000 zł

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE