ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka teleshow Idol 2017, odcinek 14. Zapis relacji na żywo na Se.pl

Idol 2017, odcinek 14. Zapis relacji na żywo na Se.pl

17.05.2017, godz. 22:16
Idol 2017
foto: AKPA

Na nami wielki finał Idola 2017. W 14. odcinku show na scenie zobaczyliśmy Karolinę Artymowicz, Mariusza Dybę i Jakuba Krystyana. Wiemy już, że idolem został Mariusz Dyba. To on wygrał kontrakt płytowy oraz 250 tysięcy złotych. Poniżej znajduje się zapis z relacji na żywo z finału, który rozpoczął się o godzinie 20.00.

22.10 Decyzją widzów trzecie miejsce należy do Jakuba Krystyana. Idolem 2017 zostaje Mariusz Dyba. Karolina Artymowicz zajmuje drugie miejsce.

22.05 Za chwilę poznamy werdykt głosowania. Jurorzy typują zwycięzcę. Pięć tygodni temu Ewa Farna wytypowała, że Idolem zostanie Karolina Artymowicz. - Uważam, że dzisiaj wygra Karolina Artymowicz -ocenia. Janusz Panasewicz przed pięcioma tygodniami typował tak samo jak Ewa Farna. Dzisiaj uważa, że Idolem zostanie Mariusz Dyba. Z kolei Ela Zapendowska wpisała dwa imiona - Karolina lub Kuba. Dziś uważa, że Karolinka jest początkująca i jest cudowna. Z całej trójki najlepiej śpiewa Mariusz, zaś Kuba wzrusza. Wojtek również wytypował Karolinę. Jednak dziś uważa, że idolem powinien zostać Kuba.

22.00 A teraz czas na przyznanie nagrody specjalnej, czyli głos słuchaczy RMF FM. W tym konkursie brała udział cała finałowa ósemka. 30 procent głosów słuchaczy uzyskała jedna osoba, czyli Karolina Artymowicz. Jutro po godzinie 13 będzie można usłyszeć jej debiutancką piosenkę na antenie RMF FM. Kolejna nagroda specjalna, czyli kryształowe serce i 30 tysięcy złotych od twórców Idola wędruje do Angeliki Zaworki Żelki.

21.55 Za moment ogłoszenie wyników głosowania. A przed nami występ drugiego gościa specjalnego, czyli zespołu Hurts. Prosto z Londynu z najnowszym singlem już są na scenie Idola.

21.45 Przerwa reklamowa.

21.40 A teraz skrót ze wszystkich dzisiejszych występów. W rozmowie z Maćkiem Rockiem cała trójka finalistów opowiada o swoich marzeniach i udziale w programie. - Strasznie szybko zleciał ten czas. Ogromna nauka cierpliwości - wyznał Mariusz. - Jestem bardzo zadowolony z tego, co dał mi program - powiedział Kuba. - Oczywiście, że warto i to bardzo - dodała Karolina.

21.35 Czas na Mariusza Dybę. Uczestnik wykona utwór Korteza, który dedykuje wszystkim swoim przyjaciołom. Jak jego występ ocenią jurorzy? - Uważam, że to nie był najlepszy wykon. Trochę mi brakowało motoru - komentuje Ewa. - Ewa jest młoda, wybaczmy jej, bo nie wie co czyni - dodaje Wojtek. - Gratuluję, wreszcie od początku zrozumiałem tę piosenkę - ocenia Janusz. - Trochę mi zabrakło. Najgorsza piosenka z tych trzech, które dzisiaj wykonałeś, ale i tak jesteś świetny - kończy Ela.

21.30 A teraz Karolina Artymowicz. - Myślę, że mama się ucieszy, no chyba, że zaśpiewam źle. Wtedy powie, że to było brzydkie. Chce podziękować mamie, bo ogromnie mnie wspierała. To będzie podziękowanie dla niej - wyznała. Wykona utwór zespołu Happysad. Czas na ocenę jurorów. - Bardzo ładnie zaśpiewałaś ten numer. Ale nie rozumiem, dlaczego zaśpiewałaś jako facet - powiedziała Ela. - Ta piosenka zawsze jest kojarzona z juwenaliami, a te są przed tobą - dodał Wojtek. - Podobała mi się twoja interpretacja - dodał Janusz. - Widoczna była twoja radość z wykonywania tego utworu. tego życzę wszystkim uczestnikom - zakończyła Ewa.

21.25 Na scenie Jakub Krystyan. Uczestnik swoją piosenkę dedykuje zmarłej mamie. Kuba wyznaje, że mama umarła gdy miał 17 lat. Wykona utwór zespołu Dżem. Po jego występie Wojtek wstał i bije mu brawo. - Totalną głupotą byłoby odnosić się do tonów, bo były emocje - komentuje wzruszona Ewa. - Proszę cię, zróbmy misia - dodaje Wojtek. - Kocham artystów, którzy wzruszają ludzi. Kuba budzisz emocje bardzo pozytywne emocje - ocenia Ela. - Bałem się, że nie zaśpiewasz do końca tej piosenki. Ale dałeś radę, jesteś dzielny chłopa. A mama...ona wie - kończy Janusz.

21.15 A teraz skrót ze wszystkich występów. Czas na przerwę reklamową, a po niej trzeci etap, czyli piosenki z dedykacją i występ drugiego gościa - zespołu Hurts.

21.10 - W programie nie poradziłabym sobie bez wsparcia bliskich - wyznaje Karolina Artymowicz przed swoim występem. - Karolina zawsze robi to co chce i idzie własną drogą. Zawsze będziemy ją wspierać -zdradza jej mama. Karolina wykona utwór - All I want. Jak ocenią ją jurorzy? - Byłem przekonany, że przejdziesz do finału - skomentował Janusz. - Urocza i prześliczna, ozdoba tego programu. Jestem oszołomiona twoim występem. Jestem wbita w ciebie muzycznie - dodaje Ewa. - Chcemy byście wszyscy troje wygrali. Ślicznie zaśpiewałaś - dodała Ela. - Wiele nas łączy. Jesteśmy młodzi, niebrzydcy, dobrze zdaliśmy maturę i świetnie śpiewamy. Życzę ci tego, byś śpiewała super piosenki - podsumował Wojtek.

21.00 Jak jego występ ocenią jurorzy? - Szkoda, że ten program się kończy, bo zaskakujesz za każdym razem. To był dla ciebie numer - powiedział Janusz. - Piękny numer, pięknie zaśpiewany, gratuluję - dodała Ela. - Koleś przy pianie daje przewagę - ocenił Wojtek. - Pięknie brzmisz w języku polskim - podsumowała Ewa. A teraz scena należy do Mariusza Dyby. - Gdy pan Mariusz wchodzi na scenę, to serce się raduje - powiedziała jedna z wychowanek uczestnika. - Zawsze miałem problem z przyjmowaniem wsparcia. Być może wynika to z tego, że całe życie starałem się wszystko robić sam. Teraz do tego dojrzewam i wiem, że to w życiu jest najważniejsze. Bez ludzi, którzy nas oceniają, nie istniejemy - wyznaje. Dziś wykona utwór - Creep. Czas na ocenę jurorów. - Fajnie bawisz się piosenkami - skomentował Wojtek. - Mariusz nie wiem co się stało, ale od przedostatniego odcinka, aż po dzisiaj po prostu śpiewasz najlepiej. Śpiewanie sprawia ci lekkość. Jesteś znakomity - ocenia Ela. - Poszedłeś dzisiaj po złoto. Gratuluję - dodaje Janusz. - Lubię jak śpiewasz - podsumowuje Ewa.

20.55 Za nami pierwsza runda, czyli piosenki castingowe. A teraz skrót ze wszystkich występów. Czas na rundę drugą. Tym razem uczestnicy zaśpiewają swoje ulubione utwory. Pierwszy na scenie pojawił się Jakub Krystyan. - Moim największym wsparciem była pani Magda Wodniak, która w szkole uczyła mnie muzyki. A teraz mogę liczyć na wsparcie Kacpra, który ma w domu dużo instrumentów. Gdy się spotykamy zawsze jest głośno - wyznaje Kuba. Dziś wykona utwór - Ślady.

20.45 Czas na występ trzeciej finalistki - Karoliny Artymowicz. - Na początku czułam się trochę zagubiona, ale to jest coś, co bym chciała robić w przyszłości - wyznaje. Dziś wykona swój utwór castingowy - Little Talks. Jak wypadnie? - Karolinko zasłużyłaś na ten finał jak najbardziej. Jesteś śliczna i ślicznie śpiewasz - ocenia Ela. - Piękną klamrą wracasz do swojego ja, czyli Karoliny - dodaje Ewa. - Wróciła nasza Karlina z pierwszego spotkania. Teraz była taka dynamika, że jesteś tutaj zasłużenie - powiedział Janusz. - Jak już będziesz nagrywać swój materiał, to nie daj się zmienić. Gdy jesteś sobą, nie masz żadnej konkurencji - podsumowuje Wojtek.

20.30 Przerwa reklamowa.

20.20 Na scenie Jakub Krystyan. Dziś wykona utwór - Englishman In New York - piosenkę tę zaśpiewał podczas castingu. Jak dziś wypadnie? - Kuba ja zawsze się o ciebie boję, ale w każdym razie widać twoją pewność na scenie. Uważaj tylko na dźwięki - ocenił Janusz. - Pamiętaj o tym, że kreuje cię w tym programie repertuar - dodał Wojtek. - Masz fantastyczne nazwisko na scenę. To duży atut. Śpiewasz bardzo fajnie, masz niedociągnięcia techniczne, ale to da się wszystko dopracować - skomentowała Ela. - Nazwisko jest, barwa głosu jest, nazwisko jest. Resztę rzeczy można wypiłować, ale nie zapominaj o tym - zakończyła Ewa. Na widowni w programie jest tata Kuby. Mężczyzna bardzo wzruszył się występem syna. Specjalnie na tę okazję przywiózł dla niego prezent - koszulkę ze zdjęciem, na którym jest mały Kuba razem z mamą.

20.15 O tym, kto zostanie idolem i zgarnie kontrakt płytowy i 250 tysięcy złotych zdecydują widzowie. Czas na pierwszy występ. Na scenie Mariusz Dyba. - Mariusz śmigaj do finału - powiedział po jednym z jego występów Wojtek. Ela Zapendowska już podczas castingów zauważyła jego wielki talent. Dziś Mariusz wykona utwór - Hold Back The River. A jak jego występ ocenią jurorzy? - Podczas castingów nie myślałam, że możesz być idolem, a dziś widzę go, jest tu - powiedziała Ewa. - Mario jedź tak dalej - dodał Janusz. - Mariusz nie byłeś moim faworytem, ale dzisiaj nie było ani jednego fałszywego dźwięku, byłeś niesamowity - oceniła Ela. - Tak zaczyna się impreza - zakończył Wojtek.

20.10 Maciej Rock zdradza, że każdy z finalistów wykona aż trzy piosenki. Wspierać ich będzie zespół pod kierownictwem Marcina Urbana. Czas na występ pierwszego gościa, czyli Ani Dąbrowskiej wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów. Artystka 15 lat temu w programie Idol rozpoczęła swoją wokalną przygodę. Dziś ponownie zaśpiewa na tej scenie.

20.00 Rozpoczynamy wielki finał Idola. Na scenie Karolina Artymowicz, Mariusz Dyba i Jakub Krystyan. A dzisiejszy koncert uświetnią zespół Hurts i Ania Dąbrowska. Za sędziowskim stołem tradycyjnie zobaczymy Elę Zapendowską, Ewę Farną, Janusza Panasewicza i Wojtka Łuszczykiewicza. Odcinek rozpoczyna się od wspólnego występu finalistów i uczestników programu, którzy wcześniej odpadli.

Przed nami wielki finał Idola 2017. Już za chwilę zobaczymy występy na żywo trójki finalistów. Karolina Artymowicz, Mariusz Dyba i Jakub Krystyan powalczą o nagrodę główną, czyli kontrakt płytowy i 250 tysięcy złotych. Kto z nich zdobędzie serca widzów i zostanie idolem przekonamy się dziś o godzinie 20.00 w Polsacie.

Zobacz: Juwenalia 2017 Warszawa. Sprawdź listę koncertów

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: