WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Wymioty u dziecka - co je powstrzyma? Jak zachować się, gdy dziecko wymiotuje? Jakie leki?

Wymioty u dziecka - co je powstrzyma? Jak zachować się, gdy dziecko wymiotuje? Jakie leki?

27.06.2013, godz. 01:05

Lekarze twierdzą, że nie ma takiego leku, który powstrzyma wymioty u każdego dziecka. Ale co ma robić młoda mama, gdy jej pociecha zwraca fontanny niestrawionego pokarmu? Panie mają na to własne, domowe sposoby.

Jeśli wymiotujące dziecko nie jest już niemowlęciem, można podać mu odgazowaną colę w bardzo niewielkich ilościach. Kto, całkiem słusznie, boi się tego rodzaju napojów, może spróbować z czarną herbatą, lekko posłodzoną cukrem (niesłodzona jedynie wzmoże wymioty).

Niektóre mamy twierdzą, że pomagają zimne napoje, naturalne, z dodatkiem mięty. Inne polecają niegazowaną wodę lub wodę z cytryną. Można zagryzać ją delikatnym, niezbyt słodkim ciastkiem, np. krakersem, najlepiej nieosolonym.

Dobre rezultaty daje karmienie dziecka małą ilością dostępnego w marketach kleiku marchewkowo-ryżowego Hipp. Stosuje się go jako doustny płyn nawadniający przy zaburzeniach gospodarki wodno-elektrolitowej.

Jakie leki na wymioty?

Ze środków farmakologicznych, dostępnych w aptece, można polecić:

- Gastrolit (proszek do przygotowania roztworu, na uzupełnienie soli mineralnych, na receptę),

- Diphergan (w syropie lub drażetkach, na receptę)

- Aviomarin,

- Smectę z glukozą i sacharozą

- popularne preparaty z bakteriami kwasu mlekowego: Lakcid i Lacidofil.

- leki homeopatyczne - granulki Nux vomica oraz czopki Vomitusheel S.

Niektórym maluchom pomagają kropelki Fenactil. Trzeba jednak pamiętać, że to lek jedynie na receptę. Indywidualnie musi zlecić go lekarz.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: