ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Jak zginął Paul Walker? Wszystkie teorie spiskowe na temat śmierci aktora

Jak zginął Paul Walker? Wszystkie teorie spiskowe na temat śmierci aktora

13.12.2013, godz. 12:55
Paul Walker nie żyje
foto: materiały prasowe

Zginął wskutek wypadku? A jeśli to nie był po prostu wypadek? Wiadomość o śmierci znanego z serii filmów "Szybcy i Wściekli" aktora, Paula Walkera wzbudziła nie tylko żal i falę wspomnień. Rodzą się coraz nowe teorie przyczyn jego śmierci. Internet pęka w szwach od teorii spiskowych na temat śmierci aktora. Zobacz!

Śmierć znanego z serii filmów "Szybcy i Wściekli" aktora Paula Walkera, wprawiła w osłupienie zarówno jego fanów jak i fanów motoryzacji. Znany ze swojego zamiłowania do szybkich samochodów i wyjątkowych umiejętności, Paul, największą sławę zyskał właśnie dzięki tym cechom. Między innymi dlatego wielu jego fanów nie wierzy, że był to zwykły wypadek.

1. Zamach

Swoją wyjątkowo diaboliczną teorią na temat śmierci Walkera, z internautami podzieliła się np. Edyta Górniak, która nie dowierza ustaleniom śledczych. Według niej aktor mógł zginąć w wyniki zamachu! Swoje przemyślenia zamieściła na Facebooku.

„Czy możliwe jest aby doświadczony kierowca wjechał na małe poboczne drzewo jadąc szeroką ulicą bez zakrętu ? Czy możliwe jest aby samochód zapalił się/ wybuchł nie od upadku ze skarpy, lecz od uderzenia w małe drzewo, które nawet nie zostaje zniszczone? Czy nie dachowałby wcześniej aby wywołać wstrząs przed ewentualnym wybuchem?

Dlaczego samochód zaczął palić się nie od strony silnika? Czy tak nowoczesnym skomputeryzowanym autem można sterować zdalnie ? Można programować przecież temperaturę powietrza na rano. Można namierzać auto przez gps ? ... Czy więc można np. Blokować jego kierownicę ? A może samochód wybuchł zanim zjechał na pobocze .. ?”- zastanawia się polska diwa.

Czytaj też: Plotek: Edyta Górniak jak Macierewicz; szuka przyczyn wypadku Walkera! Co na to Korwin-Piotrowska?

2. Mord Rytualny

Inną teorię na temat śmierci Paula Walkera ma znana amerykańska celebrytka Tila Tequila. Na swoim profilu na Facebooku napisała, że według niej aktor padł ofiarą „rytualnego mordu”, którego celem jest złożenie ofiary bogom. Celebrytka twierdzi, że wie kto tego dokonał i ma zamiar zdemaskować sprawców!

3. Internetowa mistyfikacja

Ci fani, którzy za wszelką cenę nie chcą uwierzyć w to, że ich idol odszedł na zawsze, snują przypuszczenia jakoby informacja o jego śmierci była jedynie chwytem marketingowym producentów. „Jego śmierć ma zbyt duży związek z jedynym filmem, z którego był znany. Zbliża się premiera „Szybkich i Wściekłych”, rodzi to pytanie: czy aby na pewno jego śmierć jest prawdziwa, czy jest to tylko internetowa mistyfikacja?”- zastanawia się na forum jeden z fanów.

Zobacz też: Ostatnie zdjęcia Paula Walkera w Porsche Carrera GT! Kilkanaście minut później doszło do tragedii

4. Bractwo Illuminati

Kolejna teoria spiskowa dotyczy znanego między innymi z książek Dean'a Browna, bractwa „Illuminati”. Jeden z użytkowników Youtube'a, „Occult Sin” twierdzi, że „ma stuprocentowe dowody, że Paul Walker zginął przez Illuminati”. Według niego decydujący był fakt, że aktor nagrał łącznie 33 filmy, a liczba ta ma dla bractwa szczególne znaczenie i to właśnie ona przyniosła aktorowi zgubę. Przypomina również że członkowie bractwa „wierzą, że wszystko na świecie jest zapisane w liczbach i one są kluczem do władzy, życia i śmierci”.

5. Family Guy

Jeszcze inną szokującą teorią na temat śmierci Walkera jest przypuszczenie, że została ona przepowiedziana przez twórców znanej amerykańskiej kreskówki „Family Guy”. W jednym z odcinków wyemitowanych dosłownie kilka dni przed tragiczną śmiercią aktora, pies o imieniu Brian (zwolennicy tej teorii podkreślają, że tak samo na imię miał bohater filmu "Szybcy i Wściekli", w rolę którego wcielał się Paul Walker) ginie w tragicznym wypadku samochodowym.

Przeczytaj również: Paul Walker zginął przez złą przyczepność opon Porsche?

6. Niewłaściwie dobrane opony

Choć oficjalne śledztwo w sprawie śmierci aktora jeszcze się nie zakończyło, okazuje się, że opony w samochodzie prowadzonym przez Rogera Rodasa nie były przystosowane do nawierzchni na autostradzie, przez co auto straciło przyczepność na skutek najechania na nieodblaskowe markery najezdniowe, służące do oznaczania pasów, stosowane w większości stanów w USA. Przez to też doszło do tragedii. Trzeba przyznać, że w świetle zagmatwanych teorii spiskowych niewłaściwie dobrane opony wypadają dość...słabo.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: