WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Rozkład jazdy Wszystkich Świętych Poznań. Jak dojechać na cmentarz 1 listopada[ZMIANY, UTRUDNIENIA, KORKI]

Rozkład jazdy Wszystkich Świętych Poznań. Jak dojechać na cmentarz 1 listopada[ZMIANY, UTRUDNIENIA, KORKI]

31.10.2016, godz. 15:57
Tramwaj Poznań
foto: EAST NEWS

1 listopada, Wszystkich Świętych. W tym dniu w związku ze wzmożonym ruchem w rejonach cmentarzy, MPK w Poznaniu wprowadziło zmiany w komunikacji. Uruchomione zostaną dodatkowe linie, mające ułatwić mieszkańcom Warszawy przemieszczanie się między cmentarzami.

Wszystkich Świętych, to dzień, w którym odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych. 1 listopada w związku ze wzmożonym ruchem w okolicach cmentarzy, większe miasta w Polsce wprowadzają zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej, aby ułatwić mieszkańcom przemieszczanie się między cmentarzami. Podobnie będzie i w Poznaniu. MPK wprowadziło sporo zmian w komunikacji miejskiej. W dniach 31 października i 1 listopada zostaną uruchomione specjalne linie cmentarne, które będą kursować między wszystkimi cmentarzami w całym mieście. Poniżej znajdziecie szczegółowe trasy, którymi będą się poruszać te autobusy i tramwaje.

Jak co roku w okolice cmentarza miasto kieruje więcej tramwajów i autobusów. autobus linii nr 73 będzie kursować w kierunku Śródki przez ul. Bałtycką i Gdyńską. W przedświąteczny weekend linie tramwajowe nr 6 i 15 będą wydłużone do Junikowa, a nr 7 zamiast na Zawady pojedzie na Miłostowo. Tramwaje linii nr 1, 7, 8, 13, 6, 15 będą kursować częściej. 1 listopada ZTM uruchomi trzy dodatkowe linie tramwajowe i jedną autobusową.

W dniu Wszystkich Świętych komunikacja miejska pojedzie według świątecznego rozkładu jazdy, ale z istotnymi zmianami:
- Linie tramwajowe nr 6 i 15 będą wydłużone do Junikowa, a linia nr 7 pojedzie na Miłostowo, a nie na Zawady;
- Tramwaje linii 1, 6, 7, 8, 13 przez większość dnia będą kursować co 10 minut, a nr 15 co 5 minut;
- 1 listopada w godz. 8-17 dojedziemy na cmentarz trzema dodatkowymi liniami tramwajowymi: nr 32 (z os. Sobieskiego na Miłostowo), 33 (z Junikowa na Miłostowo przez ul. Raymonta, Hetmańską, Rataje) i 34 (również z Junikowa na Miłostowo, ale przez Jeżyce);
- W tych samych godzinach częściej pojadą autobusy linii nr 60, 77, 82, 89. Możemy też wsiąść w dodatkową linię nr 173 kursującą przez rondo Śródka, Zawady, i okolice cmentarza na Miłostowie.

Zobacz: 1 listopada 2016 komunikacja miejska we Wrocławiu. Jak dojechać na cmentarz [ZMIANY, UTRUDNIENIA, KORKI]

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: