WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska OSTATNIE zdjęcie Lecha Kaczyńskiego: Jarosław Kaczyński 11 miesięcy walczy o kopię - bez skutku

OSTATNIE zdjęcie Lecha Kaczyńskiego: Jarosław Kaczyński 11 miesięcy walczy o kopię - bez skutku

24.11.2011, godz. 08:15
Lech Kaczyński
foto: Brak agencji

Jarosław Kaczyński od 11 miesięcy stara się o zdobycie kopii ostatniego zdjęcia Lecha Kaczyńskiego. Zrobionego we wnętrzu Tu-154M kilkanaście minut przed katastrofą w Smoleńsku. Prokuratura fotografię ma, ale twierdzi, że zgodę na jej skopiowanie musi dać rodzina fotografa – i tu zaczynają się problemy.

O ostatnim zdjęciu Lecha Kaczyńskiego głośno było już rok temu. Chodzi o fotografię zrobioną we wnętrzu Tu-154M kilkanaście minut przed katastrofą w Smoleńsku.

Zdjęcie do tej pory widziało tylko kilka osób z dostępem do akt śledztwa. Na fotografii widnieje Lech Kaczyński, przechadzający się po kabinie pasażerskiej samolotu.

O kopię fotografii Jarosław Kaczyński walczy już 11 miesięcy. Bez skutku - dlaczego?

Prokuratura twierdzi, że zgodę na udostępnienie zdjęcia musi wydać rodzina autora. Śledczy wskazują przy tym, że fotografem był Leszek Solski. Problem w tym, że wdowa po Solskim bardzo stanowczo twierdzi, że jej mąż żadnego zdjęcia nie zrobił... i błędne koło się zamyka.

Prokuratura, bez zgody prawowitego właściciela, fotografii nie chce udostępnić, a tej nie ma i być nie może, skoro są wątpliwości co do własności.

Jak zakończy się ta sprawa?

W tej sytuacji pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego zapowiada walkę o kopię zdjęcia bez zgody rodziny autora i ma nadzieję, że tym razem  - po 11 miesiącach "nieludzkiego" traktowania - problemów już nie będzie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: