WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Moja mała Ojczyzna. Porządkowanie Kanału Bródnowskiego

Moja mała Ojczyzna. Porządkowanie Kanału Bródnowskiego

30.11.2016, godz. 13:27
Moja mała ojczyzna
Moja mała ojczyzna foto: SHUTTERSTOCK

Trwają prace konserwacyjne w rejonie kanałów Bródnowskiego i Zaciszańskiego. Na odcinku blisko 14 kilometrów ekipy sprzątające porządkują nabrzeża oraz koryto kanałku.

Prace odbywają się nie tylko na Targówka, ale także w obrębie dzielnic sąsiednich, jak Rembertów i Białołęka. Konserwacji kanału Bródnowskiego ostatni raz dokonano dwa lata temu. Powodem był brak środków finansowych, które nie zostały przekazane z budżetu wojewody mazowieckiego. Obecnie, dzięki staraniom Dzielnicy Targówek, stołeczne Biuro Infrastruktury przekazało dotację na wykonanie konserwacji kanałku na całej długości.

– Oprócz wykaszania zarośli i czyszczenia koryta kanału wykonaliśmy również naprawy skarp. Na Białołęce bobry wydrążyły ogromne korytarze, które stanowiły zagrożenie powodziowe. Za ponad 16 tysięcy złotych usunęliśmy wszystkie zniszczenia – mówi Agnieszka Szmulewicz, zastępca burmistrza Dzielnicy Targówek. Obecnie prowadzone są najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne prace, czyli hakowanie roślin korzeniących się w dnie. Aktualnie prace odbywają się przy trasie Toruńskiej w rejonie ulicy Malborskiej. Roboty mają zakończyć się dzisiaj. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie blisko 260 tysięcy złotych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: