WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa se.pl wiadomości polska warszawa Moja mała Ojczyzna. Porządkowanie Kanału Bródnowskiego

Moja mała Ojczyzna. Porządkowanie Kanału Bródnowskiego

30.11.2016, godz. 13:27
Moja mała ojczyzna
Moja mała ojczyzna foto: SHUTTERSTOCK

Trwają prace konserwacyjne w rejonie kanałów Bródnowskiego i Zaciszańskiego. Na odcinku blisko 14 kilometrów ekipy sprzątające porządkują nabrzeża oraz koryto kanałku.

Prace odbywają się nie tylko na Targówka, ale także w obrębie dzielnic sąsiednich, jak Rembertów i Białołęka. Konserwacji kanału Bródnowskiego ostatni raz dokonano dwa lata temu. Powodem był brak środków finansowych, które nie zostały przekazane z budżetu wojewody mazowieckiego. Obecnie, dzięki staraniom Dzielnicy Targówek, stołeczne Biuro Infrastruktury przekazało dotację na wykonanie konserwacji kanałku na całej długości.

– Oprócz wykaszania zarośli i czyszczenia koryta kanału wykonaliśmy również naprawy skarp. Na Białołęce bobry wydrążyły ogromne korytarze, które stanowiły zagrożenie powodziowe. Za ponad 16 tysięcy złotych usunęliśmy wszystkie zniszczenia – mówi Agnieszka Szmulewicz, zastępca burmistrza Dzielnicy Targówek. Obecnie prowadzone są najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne prace, czyli hakowanie roślin korzeniących się w dnie. Aktualnie prace odbywają się przy trasie Toruńskiej w rejonie ulicy Malborskiej. Roboty mają zakończyć się dzisiaj. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie blisko 260 tysięcy złotych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: