WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWSKIE CZWARTKI. „Wiara.Nadzieja.Miłość” w Warszawie

WARSZAWSKIE CZWARTKI. „Wiara.Nadzieja.Miłość” w Warszawie

21.07.2016, godz. 06:53
WARSZAWSKIE CZWARTKI. „Wiara.Nadzieja.Miłość” w Warszawie
foto: Materiały prasowe

Światowe Dni Młodzieży już za kilka dni w Krakowie, ale Warszawa zaprasza już dzisiaj, 21 lipca o godz. 19.30 na plac marsz. J. Piłsudskiego na wspólnie powitanie pielgrzymów radosnym koncertem zatytułowanym „Wiara.Nadzieja.Miłość".

Dni w diecezjach poprzedzają krakowskie Światowe Dni Młodzieży – w tym tygodniu parafianie goszczą u siebie pielgrzymów udających się do Krakowa. Przybyłym z całego świata młodym ludziom pomogą wolontariusze. Będą na ulicach, lotnisku i dworcach kolejowych, wesprą organizację wydarzeń i projektów kulturalnych oraz zwiedzania zabytkowych kościołów i sanktuariów, poinformują o atrakcjach oferowanych przez Warszawę.

Gwiazdy na placu

Centralnym wydarzeniem w stolicy będzie koncert „Wiara.Nadzieja. Miłość". Na scenie pojawią się młodzi artyści z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Filipin, Kolumbii, Meksyku. Chociaż będą prezentowane piosenki polskie, to z myślą o pielgrzymach, którzy przybyli z ponad 60 krajów, zostaną one zaśpiewane w wielu językach. W tym po włosku, hiszpańsku, francusku po to, aby wspólnie się bawić, integrować i dobrze spędzić ten czas.

Na specjalnie zaprojektowanej i wybudowanej scenie wystąpi ponad 200 wykonawców z całego świata oraz polscy artyści. Zobaczymy m.in.: Zygmunta Staszczyka, Zbigniewa Wodeckiego, Piotra Cugowskiego, Janusza Radka, Artura Gadowskiego, Natalię Szroeder, Piotra Kupichę, Tomasza Szczepanika, Zofię Nowakowską, Olgę Szomańską, Sound'n'Grace. Solistom towarzyszyć będą Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus oraz Chór Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego, Chór
Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Chór Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Dyrygować artystami będzie Piotr Rubik oraz Radosław Labahua.

Bogaty wieczór

Wprowadzeniem do wieczoru i tłem do zapełniającego się placu marsz. J. Piłsudskiego będzie program pieśni chwalebnych w wykonaniu Wspólnoty Shalom i zespołu Wiarygodni. Potem na scenie pojawią się orkiestra i chóry oraz soliści. Posłuchamy najpiękniejszych piosenek o Warszawie, które będą wykonywane w różnych językach. Usłyszymy m.in. „Sen o Warszawie" i „Warszawo ma". Między godziną 20.00 a 20.45 artyści wykonają najbardziej znane utwory religijne – „Barkę", „Abba Ojcze", „Hallelujah", „Bóg", „Wznieś serce".

Trzecią i czwartą część koncertu wypełnią kompozycje Piotra Rubika. Usłyszymy największe przeboje m.in.: „Niech mówią, że to nie jest miłość", „Psalm dla Ciebie", „Świat się nie kończy", „Zdumienie", „Niezmienność". Podczas wieczoru artyści wspólnie z wszystkimi obecnymi na placu pielgrzymami i gośćmi zaśpiewają hymn Światowych Dni Młodzieży 2016 – „Błogosławieni Miłosierni".

 

Miejska Strefa Kultury

Przed rozpoczęciem koncertu od godz. 16.00 na pl. Piłsudskiego pielgrzymi mogą wysłać pozdrowienia na pięknych warszawskich kartkach. Pocztówki ozdobi okolicznościowy stempel Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy do promocyjnego stoiska Warszawy, które będzie czynne do zakończenia koncertu. Pielgrzymów, turystów, mieszkańców Warszawy i Mazowsza zapraszamy również do Miejskiej Strefy Kultury na Krakowskim Przedmieściu. Aż do 24 lipca w tym wyjątkowym miejscu będą się odbywać koncerty, projekcje filmowe, spotkania z ciekawym ludźmi, dyskusje, zabawy. Wątkami przewodnimi będą miłosierdzie i solidarność oraz ukazanie ich roli w spuściźnie Jana Pawła II, historii i współczesności Polski oraz Warszawy.

Więcej informacji www.sdm2016.warszawa.pl

Bądźmy gościnni – Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy

– Cieszę się, że Warszawa gości tysiące pielgrzymów zmierzających na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem w Krakowie. Jestem przekonana, że najbliższe dni, które nasi goście spędzą w stolicy, będą dla nich emocjonującym przeżyciem, wypełnionym przeżyciami duchowymi i atrakcjami kulturalnymi. I że zarówno Warszawa, jak i Polska zostaną zapamiętane jako miejsca otwarte i gościnne, pełne życzliwości i uśmiechu. Przywitajmy naszych gości wspólnie i pokażmy, że nasze miasto jest doskonałą wizytówką kraju.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: