WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Zarzuty dla ojca Krzysztofa Olewnika

Zarzuty dla ojca Krzysztofa Olewnika

22.05.2013, godz. 02:00
Zarzuty dla ojca Krzysztofa Olewnika
foto:

Nowy wątek w słynnym na całą Polskę śledztwie w sprawie śmierci biznesmena Krzysztofa Olewnika (†27 l.), którego przed laty najpierw porwano, a później zamordowano. Według śledczych ojciec porwanego Włodzimierz O. nielegalnie posiadał broń i amunicję. Broń miał mieć również szwagier zamordowanego biznesmena. Obaj usłyszeli już zarzuty.

- Włodzimierz O. usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy nielegalnego posiadania broni gazowej Perfecta oraz 16 sztuk amunicji ostrej i gazowej. Drugi zarzut to posiadanie strzelby, na którą co prawda posiadał zezwolenie, ale przekazał ją swojemu zięciowi Klaudiuszowi C. On z kolei usłyszał zarzut nielegalnego posiadania strzelby. Obydwaj mężczyźni nie przyznają się do winy i odmówili składania wyjaśnień - informuje TVN 24 rzecznik sądu rejonowego w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska.

>>>>>>> Koniec śledztwa przeciwko dwóm POLICJANTOM związanym ze SPRAWĄ KRZYSZTOFA OLEWNIKA

Broń miała być znaleziona podczas przeszukania domu Olewników jesienią 2011 r. W Sądzie Rejonowym w Płocku znajduje się już akt oskarżenia w tej sprawie. Co na to Włodzimierz O.? - Zarzuty są nieprawdziwe. Uważam, że to wszystko wyjaśni się na sprawie w sądzie - zapewnia w rozmowie z TVN24.

Do porwania Krzysztofa Olewnika doszło w październiku 2001 r. Dwa lata później porywaczom przekazano 300 tys. euro, jednak uprowadzony nie został uwolniony. Jak się później okazało, został zamordowany miesiąc po odebraniu przez przestępców pieniędzy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: