WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Staruszek podający się za Hitlera mówił PRAWDĘ? Szokujące odkrycie w Argentynie [ZDJĘCIA]

Staruszek podający się za Hitlera mówił PRAWDĘ? Szokujące odkrycie w Argentynie [ZDJĘCIA]

22.06.2017, godz. 12:58
Adolf Hitler, Hermann Guttenberg, 128-latek twierdzi, że jest Hitlerem
Hermann Guttenberg, 128-latek z Niemiec, mieszkający w Argentynie, twierdzi, że jest Hitlerem. foto:

W ostatnich dniach internet podbiła historia 128-letniego staruszka, który oznajmił, że jest Adolfem Hitlerem. Szokującego wyznania dokonał na łamach gazety "El Patriota". Jego rewelacje budziły wątpliwości, bowiem starzec cierpi na demencję, jednak ostatnie odkrycie argentyńskich władz rzuciło zupełnie inne światło na sprawę - odnaleziono największy w historii Argentyny zbiór nazistowskich artefaktów!

W Argentynie dokonano historycznego odkrycia. Policja odnalazła tajny zbiór nazistowskich artefaktów w domu kolekcjonera z Beccar w okolicy Buenos Aires. Nalot na jego dom został przeprowadzony 8 czerwca. Jest to największy taki zbiór w historii kraju. W jego skład wchodziło około 75 różnych przedmiotów pochodzących z III Rzeszy, m.in. popiersie Hitlera, nóż z nazistowskimi symbolami czy niepokojące narzędzie do mierzenia rozmiaru głowy. Jak powiedział Associated Press argentyński minister obrony Patricia Bullrich, - Wstępne śledztwo wykazało, że są to oryginalne przedmioty. - Policja bada okoliczności, w których trafiły do Argentyny. Władze podejrzewają, że należały do wysoko postawionych nazistów i zostały przywiezione do kraju przez niemieckich zbiegów uciekających przed odpowiedzialnością za zbrodnie po zakończeniu II wojny światowej.

Niemal od razu narodziły się konotacje znaleziska z niedawnym wyznaniem 128-latka z Niemiec, mieszkającego w Argentynie. W wywiadzie dla gazety "El Patriota", staruszek twierdził, że jest Adolfem Hitlerem i przez ostatnie 70 lat ukrywał się pod nazwiskiem Herman Guntherberg ze strachu przed Żydami. Doniesienia mężczyzny nie były traktowane poważnie nawet przez jego własną żonę, bowiem cierpi on na chorobę Alzheimera, jednak ostatnie odkrycie argentyńskiej policji rzuciło nowe światło na sprawę. Większość historyków podtrzymuje, że Adolf Hitler popełnił samobójstwo 30 kwietnia 1945 r. w Berlinie, kiedy Armia Czerwona dotarła do miasta, jednak wiadomo, że wielu nazistów uciekło po wojnie do Ameryki Południowej. Niektórzy historycy twierdzą, że nazistowski dyktator był wśród nich. Podczas konferencji w Buenos Aires, na której zaprezentowano zarekwirowaną kolekcję artefaktów, Ariel Cohen Sabban z Delegacji Argentyńskich Stowarzyszeń Żydowskich powiedział, że dla ważnych nazistów "drzwi do Argentyny stały otworem" po zakończeniu IIWŚ.

ZOBACZ: Adolf Hitler ŻYJE? 128-latek z Argentyny ujawnił swoją tożsamość [ZDJĘCIE]

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: