Jerzy Owsiak jeździ autem za PÓŁ MILIONA! Prezes WOŚP wjedzie nim, gdzie tylko zechce - ZDJĘCIA

2022-01-27 14:34

Jerzy Owsiak to znany polski dziennikarz i radiowiec, ale przede wszystkim najsłynniejszy w kraju działacz charytatywny. Od blisko 30 lat jest prezesem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której coroczne zbiórki biją rekordy. Zastanawialiście się kiedyś, czym jeździ założyciel WOŚP? Owsiak prywatnie użytkuje wóz za blisko pół miliona złotych! Co to za fura?

Jerzy Zbigniew Owsiak to znany wszystkim Polakom działacz charytatywny, który od blisko 30 lat, rok w rok, zbiera pieniądze głównie na medyczny sprzęt dla najbardziej potrzebujących placówek leczniczych. Co ciekawe, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma wiele wspólnego z motoryzacją - od lat użytkuje auta marki Land Rover, a każdego roku na licytację WOŚP przyjmuje nietuzinkowe maszyny. Dla przykładu podczas 29. Finału wylicytowane zostało bardzo pożądane i rzadkie Ferrari F430, które w ręce fundacji przekazał Radek Kotarski.

Od kilku lat licytowane są także nieziemskie samochody braci Collins. W 2020 roku pod przysłowiowy "młotek" trafił czarny Pontiac Trans Am z 1983 r. napędzany 5-litrowym silnikiem V8. Auto świetnie znane z serialu „Knight Rider”, emitowanego w Polsce pod tytułem "Nieustraszony". KITT to bohater, który był, i dla fanów serialu wciąż jest, symbolem walki o słuszną sprawę.

Jerzy Owsiak jeździ terenówką za pół miliona
Autor: AKPA Jerzy Owsiak jeździ terenówką za pół miliona

Jeździ terenówką za PÓŁ MILIONA

Czym prywatnie jeździ prezes WOŚP? Aktualnie na co dzień podróżuje niezłomną terenówką. To nowy Land Rover Defender 110 w topowej i bardzo bogato wyposażonej, 5-drzwiowej odmianie HSE. Pod maską tego egzemplarza pracuje silnik diesla (D240) o pojemności 2-litrów, który generuje moc 240 KM i 430 Nm. Automatyczna skrzynia biegów, jak można się domyślić, przenosi cały moment obrotowy na wszystkie cztery koła.

Zobacz: Nowy Land Rover Defender nie ma już ramy! Jest za to układ hybrydowy - WIDEO, ZDJĘCIA

Jakby tego było mało, egzemplarz Owsiaka jest wyposażony w pakiet Explorer, w którego skład wchodzi wysoko umieszczony wlot powietrza, stalowa rama dachowa z udźwigiem do 132 kg oraz m.in. solidna drabinka i potężne chlapacze. W takiej konfiguracji auto może kosztować blisko pół miliona złotych. W terenie taki wóz jest niepowstrzymanym przełajowcem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE