Dostali MILIONY rządowej dotacji, kupili OBRZYDLIWIE drogie samochody. Teraz mają kłopoty

Lamborghini Huracan Spyder RWD
Autor: Lamborghini Lamborghini Huracan Spyder RWD

Aż 16 milionów miało posłużyć ratowaniu miejsc pracy, zachowaniu płynności finansowej i wspomaganiu kilku firm w czasie pandemii. Zamiast tego, środki wspomogły lokalnych dealerów Porsche i Lamborghini po tym jak siedmiu mężczyzn ze stanów Teksas i Illinois sfinansowało zakup drogich supersamochodów pieniędzmi z funduszu na wsparcie przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa.

Sowite, rządowe dopłaty niejednemu przedsiębiorcy zawróciły w głowie. Zastrzyk gotówki w połączeniu z chciwością sprawił, że siedmiu właścicieli firm ze stanów Teksas i Illinois będzie odpowiadać za defraudację pieniędzy które były przeznaczone na przeciwdziałanie skutkom epidemii COVID-19. Jak podaje Autokult, mężczyźni, którym postawiono zarzuty, wydali je na zakup supersamochodów.

Sprawdź: Betonowa płyta ZMIAŻDŻYŁA jego samochód. Czujność uratowała mu życie [WIDEO]

Chodzi o łączną kwotę 16 milionów dolarów. Te pieniądze miały trafić do zatrudnionych pracowników i posłużyć do spłaty zobowiązań. Okazało się, że w wielu wnioskach wprowadzone przez przedsiębiorców dane nie miały nic wspólnego z rzeczywistością. Podejrzani o oszustwo dostali gotówkę i natychmiast skierowali swoje kroki do salonów Lamborghini i Porsche. Nie wiadomo, na jakie modele dokładnie się połasili, ale biorąc pod uwagę cenniki tych dwóch marek, raczej nie ma mowy o zakupie niedrogich środków transportu.

Auta wrócą do obiegu

Wypłacone środki uznano za nielegalne - takie były konsekwencje podania fałszywych danych we wnioskach o rządową pomoc. Dobra sfinansowane z tej gotówki zostały więc przejęte przez stanowych urzędników i wiele wskazuje na to, że teraz trafią na aukcję. To sprawi, że część zdefraudowanych pieniędzy wróci do skarbu państwa, a Ci, którzy naprawdę mogą sobie pozwolić na zakup supersamochodu będą mieli okazję upolować łakome kąski podczas licytacji.

Najnowsze