Dostali MILIONY rządowej dotacji, kupili OBRZYDLIWIE drogie samochody. Teraz mają kłopoty

2020-11-19 18:37
Lamborghini Huracan Spyder RWD
Autor: Lamborghini Lamborghini Huracan Spyder RWD

Aż 16 milionów miało posłużyć ratowaniu miejsc pracy, zachowaniu płynności finansowej i wspomaganiu kilku firm w czasie pandemii. Zamiast tego, środki wspomogły lokalnych dealerów Porsche i Lamborghini po tym jak siedmiu mężczyzn ze stanów Teksas i Illinois sfinansowało zakup drogich supersamochodów pieniędzmi z funduszu na wsparcie przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa.

Sowite, rządowe dopłaty niejednemu przedsiębiorcy zawróciły w głowie. Zastrzyk gotówki w połączeniu z chciwością sprawił, że siedmiu właścicieli firm ze stanów Teksas i Illinois będzie odpowiadać za defraudację pieniędzy które były przeznaczone na przeciwdziałanie skutkom epidemii COVID-19. Jak podaje Autokult, mężczyźni, którym postawiono zarzuty, wydali je na zakup supersamochodów.

Sprawdź: Betonowa płyta ZMIAŻDŻYŁA jego samochód. Czujność uratowała mu życie [WIDEO]

Chodzi o łączną kwotę 16 milionów dolarów. Te pieniądze miały trafić do zatrudnionych pracowników i posłużyć do spłaty zobowiązań. Okazało się, że w wielu wnioskach wprowadzone przez przedsiębiorców dane nie miały nic wspólnego z rzeczywistością. Podejrzani o oszustwo dostali gotówkę i natychmiast skierowali swoje kroki do salonów Lamborghini i Porsche. Nie wiadomo, na jakie modele dokładnie się połasili, ale biorąc pod uwagę cenniki tych dwóch marek, raczej nie ma mowy o zakupie niedrogich środków transportu.

Auta wrócą do obiegu

Wypłacone środki uznano za nielegalne - takie były konsekwencje podania fałszywych danych we wnioskach o rządową pomoc. Dobra sfinansowane z tej gotówki zostały więc przejęte przez stanowych urzędników i wiele wskazuje na to, że teraz trafią na aukcję. To sprawi, że część zdefraudowanych pieniędzy wróci do skarbu państwa, a Ci, którzy naprawdę mogą sobie pozwolić na zakup supersamochodu będą mieli okazję upolować łakome kąski podczas licytacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE