AUTOSTRADA A2. Koniec EURO 2012 w Polsce, robotnicy wracają na ODCINKI A i C - REMONTY i UTRUDNIENIA

2012-06-29 22:55

Autostrada A2 , która na Euro 2012 połączyła Berlin z Warszawą została w całości oddana do użytku na 2 dni przed meczem otwarcia. Wyścig z czasem trwał do końca na odcinku C autostrady A2 od granicy woj. łódzkiego do granicy powiatu grodziskiego. Na dwóch odcinkach A2 - A i C - trzeba jednak dokończyć prace remontowe. Od poniedziałku, 2 lipca, na A2 wracają robotnicy, którzy muszą położyć ostatnie warstwy asflatu.

Autostrada A2 Stryków - Konotopa była przejezdna na całej długości już 6 czerwca, ale nie na wszystkich odcinkach udało się dokończyć prace wykończeniowe. Na położonym najbliżej Łodzi odcinku A nie ma jeszcze ostatniej warstwy asfaltu.

Po zakończeniu Euro 2012 robotnicy muszą zamknąć jezdnię, by uzupełnić braki. W "Dzienniku Gazecie Prawnej" czytamy, że koncern Eurovia dostał zgodę na zamknięcie w całości po jednej jezdni.

Kierowcy będą też musieli zwolnić na odcinku C, który jako ostatni oddano do użytku. Odcinek C od granicy woj. łódzkiego do granic powiatu grodziskiego zostanie zamknięty w rejonie Żyrardowa. Wykonawca - firma Boegl & Krysl - od poniedziałku zamknie jeden pas ruchu. W efekcie na obu jezdniach powstaną wąskie gardła. Prace remontowe będą też prowadzone na węźle Wiskitki do zjazdu na drogę krajową nr 50, który będzie zamknięty do końca lipca 2012.

Na obu odcinkach A2, które są przejezdne, ale nieukończone obowiązuje zakaz wjazdu ciężarówek, a ograniczenia do 70 km/h zostaną zaostrzone miejscami do 50 km/h.

Rozpoczęcie budowy A2 Stryków - Konotopa odbyło się 14 lipca 2010 roku. Realizacja 94-kilometrowego przedsięwzięcia została podzielona na pięć odcinków - dwa w woj. łódzkim (odcinek A i B) i trzy w woj. mazowieckim (odcinek C, D i E).