korek, droga, budowa drogi

i

Autor: Marek Zieliński

Trujące korki. Przez spaliny umiera więcej ludzi niż w wypadkach samochodowych

2016-09-11 12:35

Brytyjscy naukowcy zwracają uwagę na nagromadzenie szkodliwych substancji w miejscach, w których tworzą się korki. Alergolodzy twierdzą, że wdychanie toksycznych spalin w aglomeracji miejskiej powoduje podobny efekt do palenia paczki papierosów dziennie.

Statystycznie przez spaliny wydobywające się z rur wydechowych rozmaitych pojazdów, umiera więcej ludzi niż w wypadkach samochodowych. W korkach najzwyczajniej wszyscy się trujemy, a najbardziej szkodliwe są spaliny diesli.

Jeżdżąc po miejskich aglomeracjach i w trakcie powolnego przemieszczania się w korkach, najlepszym sposobem na zabezpieczenie się przed spalinami jest zamykanie okien i obiegu powietrza w autach. Niestety stojąc tuż za rurą wydechową spaliny lecą wprost do systemu wentylacji kabiny naszego auta, dlatego wskazana jest właśnie izolacja.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

/źródło wideo: x-news/

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE