Badanie pracowników żłobków i przedszkoli. O to apelują do premiera prezydenci polskich miast

2020-05-20 21:12 EIB
Badanie pracowników żłobków i przedszkoli. O to apelują do premiera prezydenci polskich miast
Autor: Pixabay Badanie pracowników żłobków i przedszkoli. O to apelują do premiera prezydenci polskich miast

Prezydenci miast Unii Metropolii Polskich zaapelowali do prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego o skierowanie na badania testami genetycznymi pracowników żłobków i przedszkoli.

Badanie pracowników żłobków i przedszkoli

Unia Metropolii Polskich wystąpiła do premiera Mateusza Morawieckiego z apelem o wydanie dyspozycji Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu, by w ramach swoich uprawnień, podjął w trybie pilnym decyzję o skierowaniu na badania testami genetycznymi wszystkich pracowników żłobków i pracowników oświaty, mających bezpośredni kontakt z dziećmi.

Do wystąpienia z apelem o przeprowadzenie powszechnych badań na obecność koronawirusa wszystkich pracowników placówek oświatowych skłonił Unię Metropolii Polskich przypadek Łodzi, decyzją władz miasta przebadano tam 3337 pracowników żłobków i przedszkoli, które miały zostać otwarte 18 maja. Wyniki testów okazały się bardzo niepokojące. Testy dały wynik pozytywny (albo wątpliwy) u 14% przebadanych osób.

- W związku z bardzo niepokojącymi informacjami, które docierają do nas z Łodzi, że około 14% pracowników miejskich przedszkoli i żłobków miało kontakt z wirusem SARS Co-V-2, apeluję o wydanie dyspozycji Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu, by w ramach swoich uprawnień, podjął w trybie pilnym decyzje o skierowaniu na badania testami genetycznymi wszystkich pracowników żłobków i pracowników oświaty, mających bezpośredni kontakt z dziećmi - pisze do premiera Prezes Zarządu UMP, Prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

Przeczytaj także: Powrót dzieci do przedszkola: Procedury, wytyczne [POWRÓT DZIECI DO PRZEDSZKOLA SZKOŁY 18.05.2020]

Super Raport 20 V (goście: Winnicki, Sekielski, Sokołowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.