Basen dla niepełnosprawnych dzieci w Bydgoszczy nie powstanie!

i

Autor: NOWA TV 24 GODZINY Basen dla niepełnosprawnych dzieci w Bydgoszczy nie powstanie!

Basen dla niepełnosprawnych dzieci w Bydgoszczy nie powstanie! Przez reformę oświaty zabrakło pieniędzy [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

2017-01-24 10:30

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 30 w Bydgoszczy mieli otrzymać upragniony basen, który pomógłby w poprawianiu ich sprawności. Zmieniły się jednak plany, bo ze względu na reformę oświaty w kasie miasta zabrakło pieniędzy. 

Większość z ponad stu uczniów tej szkoły zmaga się z umiarkowaną, bądź głęboką niepełnosprawnością umysłową. Dzieci mają do dyspozycji kilkanaście doskonale przygotowanych sal lekcyjnych i terapeutycznych, ale brakuje jeszcze basenu, który pomógłby znacząco podnieść ich sprawność.

Budowa miała rozpocząć się w tym roku, bo władze Bydgoszczy dość przychylnie podchodzą do inwestycji. Po przeliczeniu kosztów wprowadzenia reformy oświaty, okazało się, że w miejskiej kasie zabraknie funduszy na jej realizację.

- Myślę, że kiedyś realizacja tego projektu nastąpi – mówi dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 30 w Bydgoszczy Ilona Zygadło, która nie traci nadziei.

ZOBACZCIE materiał NOWA TV 24 GODZINY:

W Zespole Szkół Specjalnych Nr 30 na bydgoskim Szwederowie był Rafał Frydrych, reporter Radia ESKA. Zobaczcie i posłuchajcie jak uczą się tam i przystosowują do życia dzieci z niepełnosprawnością umysłową:

(Zdjęcia: Jacek Mulczynski)

Czytaj także: Trzy nowe podstawówki powstaną w Bydgoszczy. Jest propozycja nowej sieci szkół w Bydgoszczy [AUDIO]​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE