Bezpłatny transport na szczepienia przeciw COVID-19 w Bydgoszczy

2021-02-18 16:45 eib
Bezpłatny transport na szczepienia przeciw COVID-19 w Bydgoszczy
Autor: UM Bydgoszcz Bezpłatny transport na szczepienia przeciw COVID-19 w Bydgoszczy

Bydgoszczanie, którzy chcą zaszczepić się przeciw koronawirusowi, ale mają trudności z dotarciem do punktu szczepień, mogą skorzystać ze specjalnie zorganizowanego przez miasto transportu. Pomoc skierowana jest do osób z niepełnosprawnościami i powyżej 70 roku życia, mających problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień.

Bydgoszcz: Bezpłatny transport na szczepienia przeciw koronawirusowi

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego transportu na szczepienie, muszą wskazać podczas rozmowy z pracownikiem termin i miejsce szczepienia. Transport na szczepienie umawia się pod numerem telefonu: 52 58 58 686. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 8-15. Transport obejmuje przejazd z domu do przychodni oraz powrót do domu po szczepieniu.

Kto może skorzystać z bezpłatnego transportu?

Zgodnie z zaleceniem wojewody, osoby niepełnosprawne oraz te, które mają problem z samodzielnym dotarciem do przychodni, mogą liczyć na darmowy dowóz do najbliższego punktu szczepień.Bezpłatny dowóz na szczepienie przysługuje w konkretnych przypadkach dla osób:

  • w grupie 70 plus, mających trudności w poruszaniu, bez możliwości samodzielnego dotarcia na szczepienie
  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniem.

Zobacz także: Rodzina 500 plus. W lutym rusza elektroniczny nabór wniosków. Gdzie je złożyć w Bydgoszczy?

Transport z opiekunem

Osoby, które mają trudności z poruszaniem się, mogą skorzystać z usługi ze swoim opiekunem. W pojeździe znajduje się również miejsce do przewożenia wózków inwalidzkich. Usługa nie obejmuje osób leżących, wymagających transportu medycznego.

Sąsiadka o Marianie i Romanie. To w ich domu znaleziono poćwiartowane zwłoki Jadwigi K.