Burze z gradem, wichury do 80 km/h i jeszcze to! Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 2.07.2022]

i

Autor: LoraPalner /Pixabay.com Burze z gradem w Bydgoszczy i regionie! Gwałtowne załamanie pogody. IMGW ostrzega mieszkańców

Burze z gradem w Bydgoszczy i regionie! Gwałtowne załamanie pogody. IMGW ostrzega mieszkańców

2022-07-04 8:25

Póki co pogoda dopisuje i prognozy na najbliższe godziny są doskonałe, jednak już w poniedziałek (4.07.2022) w Bydgoszczy i regionie możliwe załamanie pogody. Temperatura ma spaść o kilka stopni. Synoptycy IMGW przewidują także wystąpienie burz z gradem. Szczegóły podajemy poniżej!

Gwałtowne załamanie pogody w Bydgoszczy! IMGW ostrzega przed burzami z gradem [4.07.2022]

Burze w Bydgoszczy i regionie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje ostrzeżenie w związku z wyładowaniami atmosferycznymi. Ostrzeżenie ma obowiązywać od godz. 12:00 do godz. 20:00. Pewne jest, że nastąpi spory spadek temperatury.

Zobacz: Tajemnicze zaginięcie Volodimira w Bydgoszczy! Wyszedł z mieszkania i już nie wrócił

- Na terenie miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%. Stopień zagrożenia: 1 - wyjaśnia Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Wielkie burzenie trasy Łazienkowskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE