Bydgoscy kierowcy notorycznie łamią przepisy! Policja pokazuje nagranie z drona

2022-01-11 13:57
Bydgoscy kierowcy notorycznie łamią przepisy! Policja pokazuje nagranie z drona
Autor: KWP w Bydgoszczy

Policjanci na terenie Bydgoszczy i powiatu cyklicznie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze. Niejednokrotnie wykorzystują do tego drona, który pomaga im w ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez użytkowników dróg. W ten sposób mundurowi „rozliczali” kierowców, którzy łamali obowiązujące przepisy w rejonie skrzyżowania ul. Nakielskiej z Wrocławską w Bydgoszczy. Zobaczcie nagranie!

Nad bezpieczeństwem na drodze czuwają bydgoscy policjanci, którzy codziennie zmagają się z kierowcami łamiącymi obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Niejednokrotnie pomaga im w tym służbowy dron. Nagrania z jego kamer ułatwiają mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń.

Zobacz także: Tragiczny wypadek na DW 237 pod Tucholą! Nie żyje jedna osoba

- Ubiegłotygodniowe działania przeprowadzone zostały w rejonie skrzyżowania ul. Nakielskiej z Wrocławską w Bydgoszczy, gdzie jest duże natężenie ruchu. Niejednokrotnie w tych miejscach dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego głównie przez zmotoryzowanych uczestników dróg. Kamera drona obserwowała kierujących oraz pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązujących w tym miejscu przepisów - wyjaśnia kom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Obsługa drona zwracała uwagę na tych, dla których przepisy ruchu drogowego nie miały znaczenia. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z bydgoskiej drogówki, który kilkaset metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy lub pieszego.

W trakcie opisywanych działań policjanci ujawnili łącznie osiem wykroczeń - siedmiu z nich dopuścili się kierujący pojazdami, a jednego pieszy. Policjanci ukarali wszystkich mandatami karnymi. Dwaj kierowcy otrzymali mandat karny w wysokości 1500 złotych. Taką karę przewiduje nowy taryfikator za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Bydgoscy kierowcy notorycznie łamią przepisy! Policja pokazuje nagranie z drona
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE