Bydgoscy policjanci weszli do domu i poczuli dziwny zapach! Tego się nie spodziewali [ZDJĘCIA]

2021-10-25 12:42
Bydgoscy policjanci weszli do domu i poczuli dziwny zapach! Tego się nie spodziewali [ZDJĘCIA]
Autor: KWP w Bydgoszczy

Kolejne uderzenie bydgoskich policjantów w narkotykowy biznes. Funkcjonariusze z wydziału narkotykowego przejęli ponad 41 kg marihuany i zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Do sprawy zatrzymali na gorącym uczynku 32 i 30-latka. Dwaj mieszkańcy Bydgoszczy usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Bydgoscy policjanci zabezpieczyli ponad 41 kg marihuany i zlikwidowali plantację

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy od dłuższego czasu pracowali nad dwoma mieszkańcami miasta, których podejrzewali o udział w procederze narkotykowym. - Wnikliwa praca policjantów pozwoliła im na wytropienie miejsca, w którym mogli przechowywać narkotyki. Trop doprowadził ich do jednej z miejscowości w powiecie żnińskim. Dokładnie do jednego z domów w gminie Łabiszyn - wyjaśnia kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

Zobacz: Bus wjechał w ścianę domu. Groźny wypadek pod Mogilnem! [ZDJĘCIA]

W miniony czwartek (21 października) funkcjonariusze przystąpili do realizacji i pojechali pod wytypowany adres. Tam, zauważyli jak osoby przebywające w budynku zaczęły nerwowo wyglądać przez okna. Policjanci dynamicznie wkroczyli do domu. 32 i 30-latek szybko zostali obezwładnieni i zatrzymani. W domu była mocno wyczuwalna woń marihuany. Przeszukanie pomieszczeń wszystko potwierdziło.

Funkcjonariusze ujawnili namioty, skrzynki i worki wypełnione marihuaną. Część roślin poddawana była suszeniu. Do tego przygotowana była specjalna wentylacja, system oświetleniowy, grzejniki oraz suszarki. Ponadto, znaleźli też młynek oraz wagę elektroniczną. Wszystko zostało zabezpieczone. Łącznie w domu zabezpieczyli ponad 41 kg marihuany.

Policjanci, w sąsiedniej miejscowości, namierzyli też plantację konopi indyjskich, którą „opiekowali” się zatrzymani mężczyźni. Łącznie zabezpieczyli 27 krzewów konopi indyjskich uprawianych w donicach na podmokłym terenie.  32 i 30-latek zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu.

Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?
Tragiczny pożar domu w Widaczu. Nie żyje mężczyzna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE