Marcin Lewandowski z Zawiszy Bydgoszcz ze złotym medalem!

Autor: Paweł Skraba/SE.pl Marcin Lewandowski z Zawiszy Bydgoszcz ze złotym medalem!

Bydgoscy sportowcy z kolejnymi złotymi medalami!

2019-03-04 10:05

W niedzielę w Glasgow zakończyły się halowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, które były dla polskich zawodników bardzo udane!

Podczas ostatniego dnia mistrzostw do walki o medale stanęli zawodnicy z Bydgoszczy! Nie zawiódł Marcin Lewandowski z Zawiszy Bydgoszcz, który wygrał bieg na 1500 metrów i obronił tytułu sprzed dwóch lat z Belgradu.

Mistrzostwa tradycyjnie kończyły sztafety 4x400. Polacy, którzy startowali nietypowym składzie zajęli miejsce tuż za podium.

Po zmaganiach panów przyszedł czas na „Aniołki Matusińskiego”. Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan (BKS), Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic pewnie wygrały bieg rozstawny!

Przypomnijmy, że w sobotę złoto w skoku o tyczce wywalczył Paweł Wojciechowski. Tyczkarz Zawiszy Bydgoszcz pobił w Glasgow swój rekord życiowy. Pokonał wysokość 5,90 m.