Bydgoszcz: 3 mln zł dotacji dla maluchów w niepublicznych żłobkach

2020-07-16 14:13 Sylwia Sitka-Czerniak
Bydgoszcz: 3 mln zł dotacji dla maluchów w niepublicznych żłobkach
Autor: Pixabay Bydgoszcz: 3 mln zł dotacji dla maluchów w niepublicznych żłobkach

Urząd Miasta w Bydgoszczy ogłasza konkurs na organizację opieki nad najmłodszymi mieszkańcami miasta. Dzięki miejskiej dotacji finansowe wsparcie ma pomóc w utrzymaniu nawet tysiąca miejsc w prywatnych żłobkach i klubach dziecięcych. Wszystko po to, by zwiększać dostępność opieki nad dziećmi do lat 3 i obniżyć koszty opieki, jakie ponoszą rodzice korzystający z tego typu placówek.

Urząd Miasta w Bydgoszczy igłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie w latach 2020/2021 r. organizacji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Konkurs skierowany jest do podmiotów prowadzących w naszym mieście żłobki i kluby dziecięce.

- Konkurs dla podmiotów prywatnych prowadzących żłobki i kluby dziecięce ma na celu utrzymanie istniejącej na bydgoskim rynku oferty dla rodziców z najmłodszymi dziećmi. W ciągu najbliższych 12-miesięcy miasto planuje przeznaczyć na ten cel aż 3 miliony złotych. W sumie miejską dotacją obejmiemy około tysiąc miejsc opieki dla dzieci do lat. 3. Stale zwiększa się także liczba miejsc w miejskich placówkach. Dzięki rozbudowie żłobka przy ul. Brzozowej przybędzie 100 nowych miejsc dla maluchów. Wszystko po to, aby ułatwić rodzicom powrót do pracy – mówi Iwona Waszkiewicz, zastępczyni prezydenta.

Przeczytaj: Pracownicy żłobka "Słoneczko" w Bydgoszczy są zdrowi. W placówce nie ma koronawirusa

Maksymalna kwota dofinansowania wyniesie 400 zł miesięcznie na jedno miejsce opieki nad dziećmi do lat 3 zamieszkałymi na terenie miasta Bydgoszczy, których rodzice lub opiekunowie prawni rozliczają się w bydgoskich urzędach skarbowych. Dofinansowanie będzie realizowane od 1 września 2020 roku do 31 sierpnia 2021 roku.

Konkurs to kontynuacja wsparcia dla rodziców z małymi dziećmi. Dwa lata temu Urząd Miasta podjął uchwałę dzięki, której powstało dodatkowych tysiąc miejsc w niepublicznych placówkach. Dwuletnie dofinansowanie z budżetu miasta pozwoliło na stworzenie odpowiedniej bazy kadrowej, lokalowej oraz wyposażenie jej w niezbędne pomoce dydaktyczne. Teraz konkurs ma na celu dalsze wspieranie istniejących miejsc opieki.
Oferty można składać do 3 sierpnia 2020 roku. Szczegóły konkursu znajdują się TUTAJ.

Zobacz: 500 plus Bydgoszcz. Sprawdź kiedy będą wypłaty świadczeń 500 plus w 2020 roku w Bydgoszczy

Epidemia koronawirusa. Sprawdziliśmy, co się zmieni w przedszkolach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.