Pracownicy żłobka "Słoneczko" w Bydgoszczy są zdrowi. W placówce nie ma koronawirusa

2020-06-05 9:42 EIB
Pracownicy żłobka Słoneczko w Bydgoszczy są zdrowi. W placówce nie ma koronawirusa
Autor: Pixabay Pracownicy żłobka "Słoneczko" w Bydgoszczy są zdrowi. W placówce nie ma koronawirusa

Od poniedziałku, 8 czerwca maluchy wracają do żłobka przy ul. Plac Poznański 9. Wyniki testów na SARS Cov-2 u wszystkich pracowników placówki, dzieci i ich rodziców są negatywne.

4 czerwca 2020 r. Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Bydgoszczy poinformowała o negatywnych wynikach testów na wirus SARS Cov-2 u wszystkich pracowników żłobka przy ulicy Plac Poznański 9 oraz u dzieci i rodziców, którzy zostali zakwalifikowani do wymazu. W związku z powyższym, według Sanepidu nie ma przeciwwskazań do ponownego otwarcia placówki. Informacja o otwarciu żłobka zostanie przekazana telefonicznie wszystkim rodzicom i pracownikom.

O sprawie pisaliśmy we wtorek: Bydgoszcz. Żłobek "Słoneczko" ZAMKNIĘTY. Powodem podejrzenie KORONAWIRUSA u jednej z opiekunek

Pomimo wykluczenia zakażenia, w żłobku zostaną przeprowadzone czynności porządkowe, żeby rodzice mieli pewność i poczucie bezpieczeństwa oddając swoje dzieci do placówki. W związku z tym żłobek będzie otwarty w poniedziałek, 8 czerwca.

Uruchamiając funkcjonowanie żłobków od 25.05.2020 r. Zespół Żłobków Miejskich wdrożył szereg procedur bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego w związku z COVID-19, zarówno dla wszystkich pracowników, zatrudnionych na poszczególnych stanowiskach pracy, jak również dla rodziców.

Epidemia koronawirusa. Sprawdziliśmy, co się zmieni w przedszkolach
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE