Pomnik Jezusa Chrystusa w Bydgoszczy. Gdzie powstanie? Jest wniosek

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Arcaion Pomnik Jezusa Chrystusa w Bydgoszczy byłby niższy niż ten w Świebodzinie

Co o tym sądzisz?

Bydgoszcz jak Rio de Janeiro. Gigantyczny Jezus ma patrzeć z góry na mieszkańców. Kto za to zapłaci?

2022-08-11 16:04

Bydgoszcz będzie jak Rio de Janeiro, albo chociaż Świebodzin? W mieście może powstać gigantyczny pomnik Jezusa Chrystusa. Wniosek w tej sprawie złożyła parafia Matki Bożej Fatimskiej. Figura ma mieć… 18 metrów wysokości. To byłby najwyższy pomnik w mieście - twierdzą urzędnicy. Kto zapłaci za jego budowę? Czy taka wizytówka Bydgoszczy jest potrzebna?

Pomnik Jezusa w Bydgoszczy

Figura Jezusa Chrystusa z Bydgoszczy ma mieć 18 metrów wysokości, a u jej stóp mają się znaleźć dwa siedzące orły – opisuje „Gazeta Wyborcza”, która nagłośniła plany budowy pomnika. Nie są to żadne mrzonki ani marzenia. Jest już konkretny wniosek, który do Urzędu Miasta Bydgoszczy złożył proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej, ksiądz Józef Orkowski.

Jeśli pomnik Jezusa Chrystusa powstanie, to będzie najwyższym monumentem w Bydgoszczy. Być może stanie się jedną z wizytówek miasta… Żeby figura mogła powstać, potrzebna jest zgoda urzędu, ale też pieniądze. Jak podaje „Wyborcza”, inwestycja miałaby zostać sfinansowana ze środków od wiernych. Nie wiadomo jednak, czy uda się je zebrać, nie znamy nawet całej potrzebnej kwoty.

Matka i córka znalezione w kałuży krwi! Podwójne zabójstwo w Gruszewni

Gigantyczna figura Jezusa Chrystusa byłaby najwyższym pomnikiem w Bydgoszczy, ale nie najwyższym takim monumentem w kraju. Największy jest Jezus ze Świebodzina. Tamtejsza figura Chrystusa ma 36 metrów, z czego 33 to sama postać, a trzy ostatnie – złota korona na jej głowie. Bydgoski pomnik Jezusa Chrystusa byłby o połowę niższy, ale z pewnością wyróżniałby się w panoramie miasta i spoglądał z góry na mieszkańców.

Sonda
Gigantyczny pomnik Jezusa. Co o tym sądzisz?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki