Był tak pijany, że nie zauważył rowerzysty! Poszkodowany 68-latek trafił do szpitala [ZDJĘCIA]

2021-10-11 12:51
Był tak pijany, że nie zauważył rowerzysty! Poszkodowany trafił do szpitala [ZDJĘCIA]
Autor: KPP w Świeciu Był tak pijany, że nie zauważył rowerzysty! Poszkodowany trafił do szpitala [ZDJĘCIA]

O krok od tragedii w Nowem. Jak ujawnia policja, kierujący autem nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu i potracił 68-latka jadącego rowerem, a następnie uderzył w osobowe renault. Okazało się, że sprawca zdarzenia był kompletnie pijany!

Był tak pijany, że nie zauważył rowerzysty! Poszkodowany trafił do szpitala

W piątek (8 października) oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świeciu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Hallera i Al. 3 Maja w Nowem. - Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 67-letni kierujący samochodem marki Saab nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego potrącił jadącego rowerem 68-latka, a następnie wjechał w renault lagunę, której 61-letni kierowca chciał skręcić w lewo na skrzyżowaniu - wyjaśnia rzecznik świeckiej policji.

Zobacz: Zderzenie osobówek z Strzelcach! Dwie osoby poszkodowane [ZDJĘCIA]

Rowerzysta, z obrażeniami ciała, został zabrany do szpitala. Interweniujący policjanci zaraz po podejściu do kierującego saabem wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 67-latka ponad 2,3 promila.

Mundurowi wykonali oględziny, zabezpieczali ślady i ustalili świadków. Przeprowadzone w tej sprawie dochodzenie pozwoli ustalić wszystkie okoliczności i przyczyny wypadku. Sprawca zdarzenia za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Sonda
Czy miałeś/-aś kiedyś groźny wypadek?
W Bydgoszczy powstał nowy mural. Działa na środowisko jak 400 drzew!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE