Co będzie na egzaminie ósmoklasisty 2022 z matematyki? Pewniaki na egzamin z matematyki

2022-01-21 11:45
Co będzie na egzaminie ósmoklasisty 2022 z matematyki? Pewniaki
Autor: Hans / CC0 / pixabay.com Co będzie na egzaminie ósmoklasisty 2022 z matematyki? Pewniaki

Egzamin ósmoklasisty 2022 jest ostatnim etapem edukacji w szkole podstawowej. Uczniowie klas ósmych w maju zdają ostatnie egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Ale to właśnie matematyka jest przedmiotem, którego uczniowie często obawiają się najbardziej. Zanim przystąpią do egzaminu, powtarzają materiał i poszukują informacji, czego mogą spodziewać się na egzaminie ósmoklasisty z matematyki, jakie zadania będą musieli rozwiązać i jaki zakres materiału powinni powtórzyć. Jak będzie wyglądał egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki? Sprawdźcie bieżące informacje!

Kiedy odbędzie się egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki?

Egzamin ósmoklasisty 2022 rozpoczyna się we wtorek, 24 maja. Pierwszego dnia uczniowie zmierzą się z językiem polskim. Zgodnie z harmonogramem, egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki rozpocznie się w środę, 25 maja o godz. 9:00. Przed egzaminem uczniowie klas ósmych powtarzają materiał z programu szkoły podstawowej, rozwiązują zadania z różnych działów matematyki. Są też tacy, którzy szukają przecieków w Internecie. Czego mogą spodziewać się na egzaminie? Zobacz: Pewniaki na egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki [25.05.2022]

Co będzie na egzaminie ósmoklasisty 2022 z matematyki?

Jakie zadania znajdą się na egzaminie ósmoklasisty z matematyki? Z czym będą musieli zmierzyć się uczniowie? Wszystko okaże się dopiero w środę, 25 maja o godz. 9:00, gdy otwarte zostaną arkusze CKE. Uczniowie mogą być jednak pewni jednej rzeczy: wśród zadań nie znajdzie się nic spoza programu nauczania.

Dodatkowo z powodu pandemii, zakres materiału na egzaminie ósmoklasisty 2022 może być nieco mniejszy niż w latach ubiegłych. Uczniowie nie powinni więc mieć powodów do obaw. Poza tym, jeżeli uczniowie systematycznie przyswajali materiał na lekcjach - zarówno w szkole, jak i podczas nauki zdalnej, egzamin nie powinien być dla nich zaskoczeniem.

W arkuszu CKE z całą pewnością znajdą się zagadnienia związane z arytmetyką, geometrią i algebrą, czyli wszystko, co było w programie nauczania. Na pewno nie zabraknie zadań dotyczących ułamków, równań, obliczania pola figur geometrycznych, objętości brył itp., czyli dokładnie tego, co znalazło się w programie nauczania.

Przecieki na egzaminie ósmoklasisty 2022 z matematyki

Zawartość arkuszy CKE z zadaniami z matematyki będzie znana dopiero w dniu egzaminu, czyli w środę, 25 maja. Uczniowie jednak często poszukują przecieków. Wcześniej w Internecie mogą jednak pojawiać się informacje z rzekomo pewnymi zadaniami na egzamin ósmoklasisty. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek i ostrożność, gdyż graniczy niemal z pewnością, że będą to fałszywe informacje publikowane przez oszustów, którzy będą żądali opłat za udostępnienie takich materiałów. Warto pamiętać, że najlepszą metodą na zdany egzamin jest przede wszystkim wiedza, dlatego lepiej uczciwie przygotować się, powtórzyć materiał, a nie szukać w sieci gotowych, w zdecydowanej większości niesprawdzonych sposobów na zdanie egzaminów.

Czytaj też: Pewniaki na egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki [25.05.2022]

Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki. Przykładowe zadania

Dobrą metodą na przygotowanie się do egzaminu ósmoklasisty jest z pewnością zapoznanie się z materiałem, który znalazł się w arkuszach CKE na egzaminach próbnych lub w latach ubiegłych. Może się okazać, że zadania okażą się wyjątkowo łatwe, a lista zagadnień będzie dobrze znana. Jakie zadania z matematyki rozwiązywali uczniowie ósmych klas podczas egzaminów, które już się odbyły? Szczegóły znajdziecie w poniższych galeriach!

Czytaj też: Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022? CKE podało termin ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty 2022

QUIZ. Matematyka na poziomie podstawówki. Szybki test z geometrii. Dzieci zdobędą 11/15

Pytanie 1 z 15
1 metr to:
Viki Gabor o szkole i ocenach - matematyka najtrudniejsza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE