Pewniaki na egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki. To powtórz do 25.05.2022

2022-01-20 15:00
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki
Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/F1Digitals Pewniaki na egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki

Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki. Co będzie na 100 procent? Zobacz pewniaki na egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki. Wielki test kończący podstawówkę odbędzie się w maju, egzamin z matematyki – dokładnie 25 maja 2022 r. Dla wielu uczniów to właśnie matematyka może być najtrudniejsza. Sprawdzamy więc, co już teraz wiemy o egzaminie, co będzie na matematyce i jakie są pewniaki na egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki.

Pewniaki na egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki. Wbrew pozorom już teraz można wymienić tematy i zadania, które na 100 procent pojawią się na egzaminie ósmoklasisty z matematyki w środę, 25 maja 2022 roku. Wielu uczniów kończących szkołę podstawową i przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty szuka w sieci odpowiedzi na pytanie o to, co będzie na matematyce w roku 2022 i jakie są pewniki na tegoroczny egzamin ósmoklasisty. Zebraliśmy je w jednym miejscu. Poniżej wypisujemy pewniaki, które na 100 procent będą na matematyce. Opisujemy też, jakie są wymagania na egzamin – czyli co trzeba umieć, żeby zdać. Pokazujemy też wcześniejsze arkusze egzaminacyjne, bo podobne pytania powtarzają się co roku.

Zobacz koniecznie: Co będzie na egzaminie ósmoklasisty 2022 z matematyki? Oto pewniaki

Zobacz zadania, arkusze i odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2021 z matematyki!

Co roku na egzaminie ósmoklasisty z matematyki powtarzają się: zadania z obliczaniem procentów, wyliczanie średniej arytmetycznej, działania w układzie współrzędnych, zadania z geometrii dotyczące wyliczania kątów, działania na pierwiastkach czy na potęgach. Najwyżej punktowane są oczywiście złożone zadania tekstowe (a nie szybkie pytania testowe), w których nie wystarczy tylko poprawna odpowiedź, ale liczy się też sposób rozwiązania i zapisania obliczeń.

Co roku na egzaminie ósmoklasisty bardzo ważne okazuje się prawidłowe odczytywanie i obliczenia na ułamkach zwykłych – to też jeden z pewniaków na egzamin z matematyki 2022. Tak samo jak geometria i obliczanie np. długości odcinka danej figury na podstawie dostępnych danych i znanych wzorów.

Przed egzaminem ósmoklasisty w Szczecinie

Egzamin ósmoklasisty 2022. Co będzie na matematyce?

Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki odbędzie się w środę, 25 maja. Rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa sto minut (godzinę i 40 minut). Co będzie na matematyce na egzaminie ósmoklasisty? Treść zadań, z jakimi będą zmagać się uczniowie kończący podstawówkę, została już ustalona, bo są one układane na kilka miesięcy przed samym egzaminem. Skąd jednak możemy wiedzieć, co znajdzie się na arkuszach? To, co będzie na egzaminie ósmoklasisty 2022 z matematyki, określają oficjalne wymagania egzaminacyjne. Sprawdź, co trzeba umieć na egzamin z matematyki!

Sonda
Czy egzamin ósmoklasisty to dobry pomysł na sprawdzenie wiedzy ucznia?

Egzamin ósmoklasisty 2022. Co będzie na matematyce. Wymagania egzaminacyjne

I. Sprawność rachunkowa.

1. Wykonywanie nieskomplikowanych obliczeń w pamięci lub w działaniach trudniejszych pisemnie oraz wykorzystanie tych umiejętności w sytuacjach praktycznych.

2. Weryfikowanie i interpretowanie otrzymanych wyników oraz ocena sensowności rozwiązania.

II. Wykorzystanie i tworzenie informacji.

1. Odczytywanie i interpretowanie danych przedstawionych w różnej formie oraz ich przetwarzanie.

2. Interpretowanie i tworzenie tekstów o charakterze matematycznym oraz graficzne przedstawianie danych.

3. Używanie języka matematycznego do opisu rozumowania i uzyskanych wyników.

III. Wykorzystanie i interpretowanie reprezentacji.

1. Używanie prostych, dobrze znanych obiektów matematycznych, interpretowanie pojęć matematycznych i operowanie obiektami matematycznymi.

2. Dobieranie modelu matematycznego do prostej sytuacji oraz budowanie go w różnych kontekstach, także w kontekście praktycznym.

IV. Rozumowanie i argumentacja.

1. Przeprowadzanie prostego rozumowania, podawanie argumentów uzasadniających poprawność rozumowania, rozróżnianie dowodu od przykładu.

2. Dostrzeganie regularności, podobieństw oraz analogii i formułowanie wniosków na ich podstawie.

3. Stosowanie strategii wynikającej z treści zadania, tworzenie strategii rozwiązania problemu, również w rozwiązaniach wieloetapowych oraz w takich, które wymagają umiejętności łączenia wiedzy z różnych działów matematyki.

Egzamin ósmoklasisty 2022: harmonogram, godziny egzaminu

Egzamin ósmoklasisty 2022: harmonogram, godziny egzaminu. O której zaczyna się egzamin ósmoklasisty? Jakie przedmioty zdają absolwenci podstawówek? Zobacz kalendarium tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, kończącego naukę w szkole podstawowej.

Egzamin ósmoklasisty 2022: harmonogram, godziny egzaminu. Kiedy jest egzamin ósmoklasisty 2022? O której godzinie rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty? Wiele osób szuka w sieci odpowiedzi na te pytania. Oto najważniejsze wiadomości i egzaminie ósmoklasisty 2022, czyli poważnym sprawdzianie, który piszą uczniowie kończący podstawówkę. Ile trwa i kiedy wypada egzamin ósmoklasisty 2022? Zobacz harmonogram i godziny testu ósmoklasisty.

  • język polski – 24 maja 2022 r. (wtorek) – godz. 9.00
  • matematyka – 25 maja 2022 r. (środa) – godz. 9.00
  • język obcy nowożytny – 26 maja 2022 r. (czwartek) – godz. 9.00

Wyniki egzaminu ósmoklasisty mają zostać ogłoszone do 1 lipca 2022 roku, a kilka dni później przekazane szkołom i uczniom zaświadczenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE