Egzamin ósmoklasisty 2022. Lektury obowiązkowe. Bez znajomości tych utworów nie ma szans na dobry wynik! [LISTA]

2022-05-19 16:05
Egzamin ósmoklasisty
Autor: East News Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty 2022 coraz bliżej. Jakie lektury trzeba znać na egzaminie ósmoklasisty? Ministerstwo Edukacji i Nauki podało listę lektur obowiązkowych, które trzeba przeczytać, jeśli chce się osiągnąć dobry wynik na egzaminie ósmoklasisty 2022. Jakie tytuły znalazły się na liście? Pełen spis lektur obowiązkowych na egzamin ósmoklasisty 2022 znajduje się w tym artykule. Szczegóły poniżej.

Egzamin ósmoklasisty 2022. Lektury obowiązkowe [LISTA]

Listę lektur obowiązkowych na egzamin ósmoklasisty ustala minister edukacji, a MEiN ogłasza pełną listę tytułów. W 2022 roku doszło do jednej, bardzo ważnej zmiany dla uczniów. Mianowicie lista lektur obowiązkowych jest krótsza. Zawiera ona zaledwie 9 pozycji. Jakie książki znalazły się na liście lektur obowiązkowych na egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego? Lista poniżej:

  • Charles Dickens, „Opowieść wigilijna”
  • Aleksander Fredro, „Zemsta”
  • Jan Kochanowski, wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIII
  • Aleksander Kamiński, „Kamienie na szaniec”
  • Adam Mickiewicz, "Reduta Ordona", "Śmierć Pułkownika", "Świtezianka", "Dziady" cz. II, "Pan Tadeusz" (całość)
  • Antoine de Saint-Exupéry, „Mały Książę”
  • Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis", "Latarnik"
  • Juliusz Słowacki, „Balladyna”
  • wiersze wybranych poetów

CZYTAJ WIĘCEJ: Ściągi na egzamin ósmoklasisty 2022. Czy opłaca się je robić? Co grozi za ściąganie na egzaminie ósmoklasisty?

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego - jakie lektury trzeba znać?

Egzamin ósmoklasisty 2022 odbędzie się w dniach 24 - 26 maja. We wtorek (24 maja) zdający zmierzą się z językiem polskim. Kluczem do tego, aby osiągnąć dobry wynik na egzaminie ósmoklasisty 2022 jest znajomość lektur obowiązkowych. Wiedza na temat treści i bohaterów książek, których listę podało Ministerstwo Edukacji i Nauki jest wymagana na egzaminie. Jakie lektury trzeba znać, aby dobrze napisać egzamin ósmoklasisty? Na liście lektur obowiązkowych znalazły się najbardziej znane polskie utwory, będące od lat w programie nauczania. Chodzi m.in. o "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego czy "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.

Egzamin ósmoklasisty 2022 coraz bliżej. Czasu na nadrabianie zaległości i czytanie lektur obowiązkowych jest już bardzo mało. Ratunkiem może być sięgnięcie po streszczenia tych tytułów, których nie udało się przeczytać. Najlepiej oczywiście byłoby jednak przeczytać lektury, które są na liście.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2022. Uczniowie liczą na PRZECIEKI z matematyki. To będzie na egzaminie!

Sonda
Którego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty obawiasz się najbardzie?
Express Biedrzyckiej 19.05 (płk Maciej Matysiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, prof. Marcin Matczak) Sedno Sprawy: Beata Szydło
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE