Egzamin ósmoklasisty 2022. "Moja wiedza wyparowała..." Uczniowie przerażeni przed egzaminem z matematyki

2022-05-25 13:00
Egzamin ósmoklasisty 2022
Autor: Piotr Lampkowski/Super Express Egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty 2022. Uczniowie byli przerażeni przed egzaminem ósmoklasisty z matematyki. Egzamin miał sprawdzić wiedzę uczniów z ostatnich ośmiu lat nauki. Niektórzy ze stresu nie mogli spać w nocy, inni gorączkowo szukali przecieków w internecie.

Egzamin ósmoklasisty 2022. W środę, 25 maja o godzinie 9, ósmoklasiści napisali egzamin z matematyki. Egzamin trwał 100 minut. Uczniowie musieli wykonać od 19 -20 zadań.  Jedne miały formę zamknięta, inne otwartą. Za całość można łącznie uzyskać 25 punktów. Choć wymagania na egzaminie ósmoklasisty w tym roku również będą nieco zawężone w porównaniu do lat ubiegłych, ponieważ uczniowie również w roku szkolny 2021/2022 uczyli się zdalnie, to ósmoklasiści i tak są mocno przerażeni egzaminem z matematyki.

Czytaj także: Egzamin ósmoklasisty 2022: Polski. "Ja pier**** Zemsta". Mamy arkusze CKE i pierwsze odpowiedzi! Relacja na żywo

"Rok temu śmiałam się z ósmoklasistów piszących egzamin. Teraz mnie dopadło przerażenie", "Wchodzi faza lekkiej paniki, nie powiem, że nie",  - komentują w internecie uczniowie i w panice szukają przecieków.

Według danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, w tym roku do egzaminu ósmoklasisty przystąpi ponad 502 600 uczniów.

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło uczniom w Bydgoszczy?
Sonda
Egzamin ósmoklasisty 2022 - matematyka. Czy boisz się tego przedmiotu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE