Egzamin

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

Egzamin ósmoklasisty 2022: angielski. Odpowiedzi z angielskiego, arkusz CKE i przykładowy e-mail. Czy zaliczą "runing" lub "run"? [język angielski 26.05.2022]

2022-05-26 14:24

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego już 26 maja 2022 roku. W środę o godz. 9 rozpoczął się egzamin ósmoklasisty z języków obcych. Najwięcej uczniów podejdzie do języka angielskiego. Co było w arkuszu CKE? Jakie było zadanie pisemne? Sprawdźcie pierwsze odpowiedzi i najważniejsze informacje na temat egzaminu ósmoklasisty z angielskiego: przecieki, arkusze CKE, tematy, pytania i zadania oraz odpowiedzi – znajdziecie w tym artykule. Śledźcie naszą relację na żywo na SE.pl. Najważniejsze wiadomości o egzaminie ósmoklasisty 2022 z angielskiego w jednym miejscu.

Arkusz CKE i odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego 2022 znajdziesz w galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ.

Odpowiedzi są sugerowane - zadania rozwiązuje nasz ekspert, nauczyciel języka angielskiego. Rozwiązania pojawiają się na kolejnych stronach w galerii - wciśnij F5, aby odświeżyć

Egzamin ósmoklasisty 2022 rozpoczął się od egzaminu z języka polskiego. W środę, 25 maja 2022, uczniowie kończący naukę w szkołach podstawowych zmierzyli się z matematyką, a w czwartek napiszą egzamin z języka obcego (głównie angielskiego). Każdy egzamin rozpoczyna się o godz. 9.00. Sprawdź najważniejsze informacje o egzaminie ósmoklasisty 2022 z angielskiego: przecieki, tematy, wymagania i zasady sprawdzianu na koniec podstawówki. W tym artykule znajdziesz też arkusze CKE, pytania, zadania oraz odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego 2022.

Śledź najnowsze wiadomości o egzaminie ósmoklasisty z angielskiego 2022 w relacji na żywo. Odśwież stronę i zobacz najnowsze wpisy poniżej!

godz. 14 Jak trzeba było napisać e-mail na egzaminie z angielskiego?

Uczniowie mogą już sprawdzić wszystkie odpowiedzi w naszej galerii. Nasz ekspert przygotował także przykładowy e-mail - sprawdź, co trzeba było napisać w wypowiedzi pisemnej na egzaminie ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego: Egzamin ósmoklasisty 2022: angielski. Tak powinien wyglądać e-mail o zepsutym telefonie! Rozwiązanie eksperta

godz. 13 Arkusz CKE i odpowiedzi

CKE opublikowało arkusz z egzaminu ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego. Nasz ekspert rozwiązał zadania. Sprawdź poprawne odpowiedzi z angielskiego w naszej galerii na górze artykułu.

godz. 12 Czy zaliczą "run" i "runing"?

Uczniowie po egzaminie ósmoklasisty 2022 porównują między sobą odpowiedzi z angielskiego. Okazuje się, że niektórzy myśleli, że podali poprawne odpowiedzi, tymczasem okazuje się, że popełnili błędy. Chodzi na przykład o literówkę "runing" zamiast "running" w jednym z zadań. Ósmoklasiści zastanawiają się teraz, czy CKE zaliczy im te odpowiedzi. W grupach na Facebooku oraz na Twitterze panuje poruszenie, ale na oficjalne informacje w tej sprawie trzeba będzie jeszcze poczekać, aż CKE opublikuje klucz odpowiedzi do zadań z arkusza.

godz. 10.58 Odpowiedzi z angielskiego od ósmoklasistów

W sieci pojawia się coraz więcej odpowiedzi z angielskiego od ósmoklasistów. Czego nie lubiła Kate? Gdzie skończyła kurs? Sprawdź w materiale: Egzamin ósmoklasisty: odpowiedzi z angielskiego. Co w słuchaniu o Kate? "Czego ona nie lubiła, gdzie skończyła kurs?". Sprawdź odpowiedzi z Twittera!

godz. 10.27 Pierwsze odpowiedzi na Twitterze. Co w zadaniu o zakupach online?

Uczniowie, którzy skończyli pisać egzamin ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego w przeważającej większości są zadowoleni z tego, jak im poszło. Zadania z arkusza uważają za banalne, pojawiają się jednak pytania i dyskusje na temat odpowiedzi do niektórych zadań z angielskiego. Co należało zaznaczyć w zadaniu ze słuchu 3.2? A co w zadaniu o zakupach online? Ósmoklasiści dzielą się pierwszymi odpowiedziami. Z ich relacji wynika, że w zadaniu 3.2. poprawną odpowiedzią było "running", natomiast w zadaniu o zakupach online w pierwszym poprawne było "Popular".

godz. 9.50 Co było na egzaminie ósmoklasisty z angielskiego?

Coraz więcej uczniów oddało już arkusz CKE i skończyło pisać egzamin z angielskiego. Ósmoklasiści na Twitterze komentują zadania z arkusza i zdradzają, co było na egzaminie. Jak był temat pracy pisemnej? - Mail o tym, ze zepsuł się telefon - odpowiada jedna z uczennic.

godz. 9.30 Pierwsi ósmoklasiści skończyli pisać egzamin

Po ok. 30 minutach od rozpoczęcia egzaminu na Twitterze pojawiły się pierwsze komentarze od uczniów, którzy twierdzą, że skończyli już pisać egzamin. - Strzeliłem w słuchaniu, a poleceń nawet nie czytałem - oznajmił jeden z użytkowników Twittera, który deklaruje, że właśnie wyszedł z egzaminu z języka obcego. Co było w arkuszu CKE z języka angielskiego? Czekamy na kolejne komentarze od ósmoklasistów.

godz. 8.50 Modlitwy o łatwy email

Na ostatnie minuty przed egzaminem ósmoklasisty z angielskiego uczniowie próbują przewidzieć, co będzie w arkuszu CKE. Na Twitterze pojawiają się prośby, a nawet modlitwy o "łatwy email i zrozumiałe słuchanie". Trzymamy kciuki, aby właśnie tak było!

26 maja 2022: Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego

godz. 8.00 Przecieki z angielskiego na Twitterze - po co to komu?

Do egzaminu ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego pozostała godzina. Niektórzy uczniowie są już w drodze na egzamin, a przy okazji przeszukują internet w poszukiwaniu przecieków z angielskiego. Twitter zasypywany jest pytaniami o przecieki, ale także... krytyką ze strony ósmoklasistów. Niektórym uczniom nie mieści się w głowie, jak można szukać przecieków z angielskiego, czyli najprostszego ich zdaniem egzaminu. My z kolei przestrzegamy uczniów, aby nie dali się nabrać na informacje o tym, że wyciekły arkusze CKE z egzaminu ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego. Takie informacje rozpuszczają zwykli oszuści, którzy próbują w ten sposób wyłudzić pieniądze od spanikowanych uczniów.

Sprawdź koniecznie: Egzamin ósmoklasisty 2022 angielski: Jak napisać e-mail, zaproszenie lub wpis na blogu? [Zasady wypowiedzi pisemnej na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego]

godz. 16.15 Egzamin ósmoklasisty. Przecieki z angielskiego na Twitterze?!

Ta historia powtarza się przed każdym egzaminem: na Twitterze pojawiają się pytania o przecieki. Nie brakuje oszustów, którzy wykorzystują naiwność uczniów i próbują sprzedawać fałszywe przecieki. Nie dajcie się nabrać! Takie zachowanie ósmoklasistów i poszukiwanie przecieków na Twitterze dziwi wielu uczniów. Nie potrafią zrozumieć, jak można szukać przecieków z angielskiego - najłatwiejszego ich zdaniem egzaminu, który w dzisiejszych czasach nie stanowi praktycznie dla nikogo problemu. - Serio to robicie?! Na przecieki z angielskiego na Twitterze mam tylko jeden komentarz: żenada - ironizuje jeden z ósmoklasistów.

Egzamin ósmoklasisty: angielski

25 maja 2022, godz. 15.15

Uczniowie zmierzyli się już z dwoma egzaminami: z języka polskiego i matematyki. Przed ósmoklasistami ostatni z egzaminów: z angielskiego (języka obcego). Na bieżąco będziemy relacjonować przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego. Będziemy sprawdzać informacje o przeciekach na Twitterze, a także opublikujemy arkusze CKE i odpowiedzi naszego eksperta. Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo: Egzamin ósmoklasisty 2022: język angielski. Arkusze CKE, przecieki i odpowiedzi z angielskiego. Relacja na żywo

godz. 13.40 Wszystkie odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty z matematyki

W naszej galerii poniżej znajdziesz już wszystkie odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022 z matematyki. Sprawdź jak Ci poszło - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

godz. 12.50 Arkusz CKE i odpowiedzi już wkrótce!

O godz. 13 CKE opublikuje arkusz, a nasz ekspert rozwiąże zadania i przedstawimy sugerowane odpowiedzi. Wtedy uczniowie będą mogli sprawdzić, jak im poszło i wszystko stanie się jasne.

godz. 11.53 Ósmoklasiści załamani po sprawdzeniu odpowiedzi z matematyki

Pierwsze uśmiechy zniknęły z ust ósmoklasistów, gdy zaczęli porównywać swoje odpowiedzi z rozwiązaniami kolegów i koleżanek. Okazuje się, że choć na początku egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki wydał im się śmiesznie łatwy, sprawdzenie wyników nie napawa już optymizmem. W niektórych zadaniach uczniowie popełnili proste błędy obliczeniowe, w innych - niedokładnie przeczytali polecenia zadań i udzielili błędnych odpowiedzi. I tak wielka radość zamieniła się w rozpacz i katastrofę... - Myślałam, że było łatwe, a teraz się okazuje, że w co drugim mam błąd - żali się na Facebooku jedna z ósmoklasistek.

godz. 11.02 Egzamin ósmoklasisty 2022. Odpowiedzi z matematyki od uczniów już są!

Pojawiają się już pierwsze odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022 z matematyki. Uczniowie wymieniają się nimi na Twitterze. Okazuje się, że zadanie z Lidką i Igorem, choć wydawało się łatwe, mogło zostać źle rozwiązane przez wielu uczniów. - Lidka miała 32,5mb ale różnica między nią i Igorem to 19,5 - tłumaczy jedna z użytkowniczek Twittera. Ta informacja załamała tych ósmoklasistów, którzy podali odpowiedź 32,5 mb i byli pewni, że dobrze rozwiązali to zadanie.

Sprawdź inne odpowiedzi uczniów w artykule: Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka: odpowiedzi. "Same B i C". Co w zadaniu z Lidką i Igorem? Sprawdź odpowiedzi z matematyki!

godz. 10.40 Szokująca reakcja uczniów po egzaminie ósmoklasisty 2022 z matematyki!

Od lat po żadnym z egzaminów zdający nie byli tak zgodni, jak po egzaminie ósmoklasisty 2022 z matematyki. To aż niewiarygodne, że w przeważającej większości ósmoklasiści uważają zadania z arkusza CKE z bardzo łatwe i są zadowoleni z tego, jak im poszło. Wielu uczniów chwali się, że rozwiązało wszystkie zadania w niecałe 40 minut! Nie brakuje także komentarzy ósmoklasistów, którzy szacują, że zdobędą między 80 a 100% punktów z tego egzaminu. Gratulujemy i cieszymy się, że w 2022 roku matematyka okazała się łaskawa dla zdających.

godz. 10.10 Egzamin z matematyki banalnie prosty!

Takiej reakcji uczniów po egzaminie ósmoklasisty 2022 z matematyki chyba nikt się nie spodziewał! Pierwsze komentarze są pełne optymizmu i pozytywnych reakcji! Ósmoklasiści są bardzo zadowoleni z poziomu trudności, twierdzą, że egzamin z matematyki był banalnie prosty. - Matma prosta bardzo, myślę, że mogę mieć nawet wynik 90-100% - ocenia jeden z uczniów na Twitterze. - Najłatwiejszy sprawdzian jaki pisałem w życiu, 27 minut 19 zadań - dodaje kolejny.

godz. 10.01 Co było na egzaminie ósmoklasisty 2022 z matematyki?

Co było na egzaminie ósmoklasisty 2022? Z pierwszych relacji uczniów dowiadujemy się, że twierdzenie Pitagorasa miało pojawić się w dwóch zadaniach, co na pewno ucieszyło wielu uczniów, bo byli na to przygotowani. 

Przeczytaj koniecznie: Egzamin ósmoklasisty 2022. Co było na matematyce? Pierwsze komentarze na Twitterze. Zaskoczenie!

godz. 9.41 Co było na egzaminie ósmoklasisty 2022 z matematyki? Czy był Pitagoras?

Na Twitterze pojawia się coraz więcej wpisów od uczniów, którzy twierdzą, że oddali już swój arkusz CKE z matematyki i skończyli pisać egzamin ósmoklasisty. Jakie zadania były na egzaminie? Czy było twierdzenie Pitagorasa? Czy matematyka była trudna? To jedne z najczęściej zadawanych pytań o egzamin ósmoklasisty. Co na ten temat mówią uczniowie? Zdania są podzielone. Niektórzy są załamani. - Ale banał ta matma - komentują z kolei inni ósmoklasiści. Zobaczcie pierwsze komentarze uczniów!

godz. 9.20 Pierwsi uczniowie wyszli już z egzaminu z matematyki?!

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, na Twitterze pojawiają się już pierwsze komentarze uczniów, którzy twierdzą, że wyszli z sali po 15-20 minutach. - Za trudna ta matma, wyszedłem już z egzaminu - twierdzi Dawid na Twitterze. - Ja nawet nie czytałem tylko szybko losowe odp na karcie odpowiedzi i wyszedłem bo trzeba do domu na mecz wrócić - dodaje Janek. Takie wpisy mogą być jednak dokonywane z fake kont, które podszywają się pod ósmoklasistów.

godz. 9.00 Arkusze CKE rozdane!

godz. 8:55 Twierdzenie Pitagorasa dobre na wszystko

Ostatnie minuty przed rozpoczęciem egzaminu ósmoklasisty 2022 z matematyki uczniowie poświęcają na dzielenie się swoimi złotymi radami. Według wielu ósmoklasistów ostatnim ratunkiem jest zawsze... twierdzenie Pitagorasa. - Jeśli nie wiecie, jak rozwiązać zadanie, pamiętajcie: PITAGORAS - radzą sobie wzajemnie.

Godz. 8.49. Ostatnie minuty przed egzaminem ósmoklasisty z matematyki

Uczniowie, choć ogromnie się stresują, nie tracą dobrego humoru. Niektórzy wiedzą, że nie mają już nic do stracenia i starają się szukać pozytywów tej sytuacji. - Nic nie umiem ale przynajmniej ładnie wyglądam - przyznaje wprost jeden z użytkowników na Twitterze.

Godz. 8.32. Za pół godziny arkusze CKE z matematyki zostaną rozdane

Ósmoklasiści odchodzą od zmysłów. Do rozdania arkuszy CKE i rozpoczęcia egzaminu ósmoklasisty 2022 z matematyki zostało już tylko pół godziny. Wielu uczniów panikuje i nie radzi sobie ze stresem. Niektórzy wprost przyznają, że musieli wspomagać się lekami na uspokojenie, by być w stanie przystąpić do egzaminu. To matematyka - królowa nauk - budzi taki postrach wśród ósmoklasistów.

Egzamin ósmoklasisty: matematyka 25.05.2022

GODZ. 8.10

Ostatnia godzina przed rozpoczęciem egzaminu ósmoklasisty 2022 z matematyki jest pełna skrajnych emocji: uczniowie panikują, pocieszają się nawzajem, tylko nieliczni spokojnie podchodzą do sytuacji. Wielu uczniów szuka w sieci informacji o przeciekach - Twitter pełen jest niesprawdzonych i fałszywych informacji o rzekomych przeciekach z matematyki. Trzeba być czujnym i nie można im ufać, a już na pewno nie wolno za nie płacić, bo to zwykłe oszustów! Na szczęście ósmoklasiści są czujni i ostrzegają się wzajemnie. - ej o co chodzi bo ludzie mowia ze ponoc 2 zadania z matmy przecieki jakies wtf - pyta jeden z użytkowników na Twitterze. - To fake - szybko odpowiada mu ktoś inny. Do podobnych sytuacji dochodziło także przed maturą z matematyki: informacje o przeciekach krążyły po sieci. Nic dziwnego: matematyka to postrach wielu uczniów, liczą więc na przecieki, by lepiej zdać egzamin.

Przeczytaj koniecznie: Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. CKE wydała komunikat. Odpowiedź internauty: "Ciekawe, co dziś dowaliliście"

18.45. Polski za Wami, teraz czas na matematykę

 Dziękujmy, że byliście z nami podczas naszej relacji z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Przed Wami kolejny ważne dzień. W środę zdajecie egzamin z matematyki. TUTAJ ZNAJDZIECIE NAJWAŻNIEJSZE RZECZY NA TEN TEMAT: Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. Co będzie na matematyce? Arkusz CKE, przecieki, zadania i odpowiedzi.

17.30. Wyniki i zaświadczenia o wynikach - terminy

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Ogólnopolskie wyniki poznamy 1 lipca br. Zaświadczenia o wynikach egzaminu uczniowie otrzymają 8 lipca br.

16.30. Kiedy drugi termin?

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych nie mogli przystąpić do egzaminu w dniach 24 - 256 maja, to będzie go pisał w drugim terminie – w dniach 13-15 czerwca.

15.45. Uczniowie z Ukrainy mieli inne tematy

Do egzaminu przystąpiło ponad 7 tys. uczniów z Ukrainy. W arkuszu także mieli 18 zadań. Odnosiły się one m.in. do dwóch tekstów zamieszczonych w arkuszu: tekstu literackiego i tekstu nieliterackiego. Były to inne teksty niż te, które były w arkuszu rozwiązywanym przez polskich uczniów. Pierwszy z nich to fragment "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa, drugi to tekst pt. "Czy ciekawość pomaga w nauce?".

15.15. A Wy o czym pisaliście?

Podzielcie się w komentarzach swoimi tematami i lekturami, które wykorzystaliście w swoich pracach. 

14.40 Tematy na egzaminie ósmoklasisty 2022 z j. polskiego

Ostatnim zadaniem dla uczniów było napisanie rozprawki albo opowiadania. To najbardziej czasochłonne, ale i najcenniejsze zadanie, za które można było zdobyć aż 20 punktów. Jak dokładnie brzmiały tematy?

 • Temat 1. Z przyjacielem łatwiej pokonywać trudności. Napisz rozprawkę, w której rozważysz trafność tego stwierdzenia. W wypracowaniu odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej oraz innego utworu literackiego.
 • Temat 2. Napisz opowiadanie o spotkaniu z jednym z bohaterów wybranej lektury obowiązkowej. Wspólna przygoda skłoniła Cię do refleksji, że warto było przenieść się do świata przedstawionego tej lektury. Wypracowanie powinno dowodzić, że dobrze znasz wybraną lekturę obowiązkową.

14.15 Sugerowane odpowiedzi z j. polskiego. Ciąg dalszy

Dokończ zdanie. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych. Wypowiedź Wacława: Tak jest – zgoda, / A Bóg wtedy rękę poda, jest puentą Zemsty i stanowi nawiązanie do... - tak brzmiało pytanie numer 6.

Naszym zdaniem prawidłowa odpowiedź to odpowiedź A. pogodzenia się Cześnika z Rejentem.

14.10 Arkusze CKE i odpowiedzi z języka polskiego

W naszej galerii pojawiają się kolejne odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022 z j. polskiego. Przypominamy, że są to sugerowane odpowiedzi, a nie takie, które znajdują się w kluczu CKE. Warto jednak porównać je ze swoimi odpowiedziami.

13.45 Zadania, arkusze CKE i odpowiedzi z języka polskiego

Na podstawie całego utworu Zemsta ułóż poniższe treści zgodnie z porządkiem chronologicznym. Wpisz litery A, B, C, D, E w kratki we właściwej kolejności - tak brzmiało zadanie numer 5. Jaka była prawdziwa kolejność?

A. Przybycie Papkina do domu CześnikaC. Przyjęcie przed Podstolinę oświadczyn Cześnika.E. Plany Rejenta dotyczące małżeństwa Wacława z Podstoliną.B. Decyzja Cześnika o ślubie Wacława i Klary.D. Zakończenie konfliktu między Cześnikiem, a Rejentem.

13.30 Sugerowane odpowiedzi z j. polskiego

Dokończ zdanie, tak aby było zgodne z treścią przytoczonego fragmentu. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych. Papkin i kilku służących Cześnika przychodzą do mularzy, aby... - tak brzmiało zadanie numer 2.

Naszym zdaniem prawidłowa odpowiedź to: "zmusić ich do przerwania wykonywanej pracy".

13.25 Egzamin ósmoklasisty 2022 z j. polskiego. Sugerowane odpowiedzi

Mamy arkusze CKE z egzaminu ósmoklasisty 2022 z j. polskiego. Pojawiają się tak także sugerowane odpowiedzi. Już w pierwszym zadaniu wielu uczniów miało problem przy określeniu, które z podanych stwierdzeń było prawdziwe, a które fałszywe. Najpierw powinna być "prawda", a potem "fałsz".

Uzupełniamy na bieżąco sugerowane odpowiedzi: Egzamin ósmoklasisty 2022 polski. Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE egzaminu ósmoklasisty z polskiego [24.05.2022]

13.00 Egzamin ósmoklasisty 2022. z języka polskiego. MAMY ARKUSZE CKE! Uzupełniamy odpowiedzi

Egzamin ósmoklasisty 2022 z j. polskiego zakończył się dwie godziny temu. Mamy już arkusze CKE! Szczegóły znajdziesz w załączonej powyżej galerii zdjęć z arkuszami CKE oraz w artykule: Egzamin ósmoklasisty 2022, język polski. Arkusze CKE, pytania, odpowiedzi [CZYTAJ WIĘCEJ]

12.35 Motyw przyjaźni na egzaminie z polskiego. Do czego można było się odwołać w rozprawce?

Za ósmoklasistami pierwszy z trzech testów. Zdających podzieliła obecność "Zemsty" Aleksandra Fredry w arkuszach CKE. Dużo dyskusji wzbudziła też rozprawka z języka polskiego. Ósmoklasiści z wypiekami na twarzy czekali na pierwsze informacje dotyczące tematów. Jednym z nich był motyw przyjaźni. "Z przyjacielem łatwiej pokonywać trudności" - tak brzmiał jeden z tematów, który trzeba było rozwinąć na podstawie jednej z wybranych przez siebie lektur obowiązkowych i innych utworów. Do czego można było się odwołać w rozprawce? ZOBACZ: Egzamin ósmoklasisty 2022. Motyw przyjaźni na egzaminie z polskiego. Do czego można było się odwołać w rozprawce?

12.25 Odpowiedzi z polskiego. Co w zadaniu "zgoda buduje"? Mamy pierwsze odpowiedzi ósmoklasistów!

Mamy pierwsze odpowiedzi ósmoklasistów do zadań z arkusza CKE. Do czego należało się odwołać w zadaniu "zgoda buduje, niezgoda rujnuje"? Jaki przymiotnik trzeba było utworzyć? ZOBACZ: Egzamin ósmoklasisty 2022: odpowiedzi z polskiego. "Prawie wszędzie B". Co w zadaniu "zgoda buduje"? Mamy pierwsze odpowiedzi ósmoklasistów!

12.00 "Jak zobaczyłam "Zemstę", to się zes***am". Co było w "Zemście" Fredry?

Nie milkną echa dzisiejszego egzaminy ósmoklasisty z j. polskiego. Na egzaminie ósmoklasisty 2022 lekturą w arkuszach CKE była "Zemsta" Aleksandra Fredry. O czym jest książka? Z czym musieli zmierzyć się ósmoklasiści i jakie były ich reakcje na obecność "Zemsty" na egzaminie? ZOBACZ: Egzamin ósmoklasistów 2022. "Jak zobaczyłam "Zemstę", to się zes***am". Co było w "Zemście" Fredry?

11.45 Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego dobiegł końca, ale na wyniki trzeba będzie długo poczekać

Szczegóły w artykule Egzamin ósmoklasisty 2022: Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 i jak je sprawdzić? [CZYTAJ WIĘCEJ]. Na szczęście arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi opublikujemy w tej relacji na żywo już niebawem. Zostańcie z nami! Strona wymaga odświeżania.

11.35 Czekamy na arkusze CKE i odpowiedzi

Przypominamy, że w tym artykule pojawią się arkusze CKE oraz sugerowane odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022 z j. polskiego.

11.22 Znamy tematy wypracowań z polskiego!

Jaka lektura na egzaminie ósmoklasisty 2022 oraz jakie były tematy wypracowań z polskiego? - to aktualnie najbardziej interesuje internautów na Twitterze, którzy śledzą zmagania uczniów z egzaminem. Ósmoklasiści po godz. 11 skończyli pisać egzamin i rozwiązywać zadania z arkusza CKE przekazują, czego dotyczyły tematy wypracowań:

 • Temat 1 miał poruszać motyw przyjaźni i dotyczyć tego, że z przyjacielem łatwiej pokonuje się trudności,
 • Temat 2 dotyczył napisania opowiadania o spotkaniu z jednym z bohaterów wybranej lektury obowiązkowej. "Wspólna przygoda skłoniła cię do refleksji, że warto było przenieść się do świata przedstawionego tej lektury" - miał brzmieć drugi temat wypracowania na egzaminie ósmoklasisty 2022.

11.00 Koniec pisania! Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego za nami

Arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi będą publikowane na bieżąco w tym artykule.

10.51 Powoli kończymy pisanie

Coraz więcej uczniów opuszcza sale. Wielu z nich ma mieszane uczucia dotyczące tego, co było na egzaminie ósmoklasisty z j. polskiego.

10.40 Jaka lektura na egzaminie ósmoklasisty 2022?

Jaka lektura na egzaminie ósmoklasisty 2022? - to aktualnie najczęściej zadawane pytanie na Twitterze. Internauci chcą wiedzieć, jaka lektura pojawiła się w arkuszu CKE na egzaminie ósmoklasisty 2022 z polskiego. Tymczasem ósmoklasiści wciąż piszą egzamin, a na Twitterze pojawia się coraz więcej domysłów i sprzecznych informacji. - Podobno "Zemsta" lub "Kamienie na szaniec" - twierdzą niektórzy. - No nie mówcie, że "Quo vadis!" - dodają inni.

ZOBACZ: Uczniowie załamani po egzaminie z polskiego. "O matko, współczuję"

10.30 Egzamin ósmoklasisty z polskiego: Ostatnie pół godziny!

Za trzydzieści minut w niemal wszystkich szkołach podstawowych w Polsce uczniowie odłożą długopisy oraz pióra. Arkusze CKE wraz z odpowiedziami będziemy na bieżąco zamieszczać w tym artykule. Strona wymaga odświeżania. Zostańcie z nami i śledźcie relację na żywo z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.

10.23 Co było na egzaminie?

Coraz więcej osób informuje, że na egzaminie ósmoklasisty z polskiego była "Zemsta" Aleksandra Fredry.

ZOBACZ: Egzamin ósmoklasisty 2022. "Zemsta" na egzaminie z polskiego? Szaleństwo w komentarzach

10.05 Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego rozpoczyna trzydniową serię zmagań

Uczniowie ósmych klas jutro zmierzą się z matematyką, a w czwartek z językiem obcym. Już za moment podzielimy się z Wami pierwszymi informacjami o zawartości arkuszy CKE z egzaminu z języka polskiego! Czekamy także na pierwsze gorące komentarze uczniów!

9.55 Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego. Uczniom została nieco ponad godzina

Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego trwa 120 minut, a więc uczniom została nieco ponad godzina. Przypominamy, że w tym artykule pojawią się arkusze CKE, a także sugerowane odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022.

9.40 Egzamin ósmoklasisty 2022. Arkusz CKE i odpowiedzi

O godzinie 9:00 uczniowie przystąpili do testu z języka polskiego. Jakie pytania i zadania pojawią się na egzaminie ósmoklasisty 2022 z języka polskiego? Gdy tylko Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje arkusze z egzaminy z polskiego, podamy sugerowane odpowiedzi. Zobacz: Egzamin ósmoklasisty 2022: język polski. Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE egzaminu ósmoklasisty z polskiego [24.05.2022]

9.28 Co było na egzaminie z polskiego?

Powoli zaczynają pojawiać się pierwsze informacje na temat tego, jaka lektura pojawiła się na egzaminie ósmoklasisty 2022. - Podobno było zemsta - piszą internauci. Oczywiście musimy poczekać na oficjalne arkusze CKE, aby potwierdzić te informacje.

9.20 Czego szukali uczniowie tuż przed egzaminem?

Egzamin ósmoklasisty 2022 rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:00. Co znalazło się w arkuszach CKE? Które lektury znalazły się na egzaminie? W internecie niemal do ostatniej chwili trwały gorączkowe poszukiwania przecieków oraz szukanie streszczeń lektur będących w spisie. Okazuje się, że w ostatnich chwilach przed początkiem egzaminu największym zainteresowaniem wśród zdających cieszyły się "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego, a także "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza i "Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa.

ZOBACZ: Egzamin ósmoklasisty 2022. Przecieki z polskiego. Czego szukali uczniowie tuż przed egzaminem?

9.00 Rozpoczął się egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego

Arkusze już rozdane i czas zacząć pisanie. Życzymy powodzenia wszystkim zdającym!

8.50 Egzamin ósmoklasisty 2022. Nerwowe nastroje wśród uczniów. "To nie są ćwiczenia"

Już za chwilę uczniowie rozpoczną egzamin ósmoklasisty 2022 z j. polskiego. Media społecznościowe zalała fala wpisów zdenerwowanych uczniów. Większość zdających pisze w internecie o ogromnych nerwach i niepewności towarzyszących egzaminom. ZOBACZ: Egzamin ósmoklasisty 2022. Nerwowe nastroje wśród uczniów. "To nie są ćwiczenia"

8.45 Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego już za kwadrans!

Zostało ostatnie 15 minut i ruszamy! Uczniowie już w salach czekają na arkusze CKE.

8.15 Egzamin ósmoklasisty 2022. Tu znajdziesz arkusze CKE i odpowiedzi!

Najważniejsze materiały opublikujemy w tej relacji na żywo oraz dedykowanym artykule: Egzamin ósmoklasisty 2022, język polski. Arkusze CKE, pytania, odpowiedzi [24.05.2022]

8.00 Została godzina!

Już tylko godzina do egzaminu ósmoklasisty 2022. Uczniowie lada moment zaczną pojawiać się w szkołach, aby tam nerwowo oczekiwać na wejście do sal.

7.55 Co można wnieść na egzamin ósmoklasisty 2022?

Co można wnieść na egzamin ósmoklasisty 2022? Niektórzy pytają o to na ostatnią chwilę. Spieszymy z odpowiedzią, aby później nie było nieprzyjemnego zaskoczenia. Koniecznie zobacz: Co można wnieść na egzamin ósmoklasisty 2022? O tym musisz koniecznie pamiętać!

7.40 Wyciekły arkusze?

Uczniowie nerwowo przeszukują internet, aby znaleźć jakiekolwiek przecieki na temat pierwszego, tak ważnego egzaminu w ich życiu. Czy wyciekły arkusze egzaminu ósmoklasisty 2022? Sprawdziliśmy TUTAJ.

7.30 CKE też trzyma kciuki za ósmoklasistów

CKE przygotowuje arkusze egzaminacyjne. Teraz przedstawiciele Centralnej Komisji Egzaminacyjnej napisali, że trzymają kciuki za uczniów. My także trzymamy za powodzenie na egzaminach.

7.00 Egzamin już za dwie godziny

Punktualnie o godz 9:00 rozpocznie się egzamin ósmoklasisty 2022. To już naprawdę ostatnie chwile dla uczniów w całym kraju.

6.50 Egzamin ósmoklasisty po raz czwarty. Test na koniec „nowej” podstawówki

Egzamin ósmoklasisty w tym toku odbywa się po raz czwarty. Test wiedzy na koniec „nowej” podstawówki jest sprawdzianem, który… nie miał szczęścia. Przez dwa ostatnie lata odbywał się w reżimie sanitarnym. W tym roku na szczęście jest już inaczej. Po likwidacji gimnazjów uczniowie przez osiem lat uczą się w szkołach podstawowych, a później wybierają szkołę średnią. Od wyniku rozpoczynających się egzaminów może zależeć, czy uda im się dostać do wybranych szkół albo profili klas. Trzymamy kciuki!

6.30 Jaka lektura na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego? Internet kipi spekulacjami

Internetowa giełda możliwych lektur jest rozgrzana do czerwoności. Uczniowie, którzy lada moment wyruszą do swoich szkół i zasiądą na salach egzaminacyjnych, wciąż głowią się nad tym, jaka lektura pojawi się w arkuszu CKE. Póki co wiedzą to chyba tylko autorzy zadań z egzaminu ósmoklasisty, ale o godz. 9.00 stanie się to jasne dla przeszło pół miliona uczniów w całej Polsce.

We wtorek rano na giełdzie lektur królują Quo Vadis, Balladyna, Latarnik, Pan Tadeusz… Internetowe spekulacje obejmują niemal wszystkie pozycje z listy lektur obowiązkowych.

6.15 Start egzaminu ósmoklasisty 2022 za niespełna trzy godziny! Początek o godz. 9.00

W jednym momencie w całym kraju – punktualnie o godz. 9.00 – rozpocznie się egzamin ósmoklasisty 2022. Przystąpi do niego ponad 502,6 tys. uczniów kończących naukę w blisko 13 tys. szkół podstawowych w kraju. Egzamin trwa trzy dni – każdy to inny przedmiot. Dziś (24.05) język polski, w środę matematyka, a w czwartek – język obcy (najczęściej angielski).

23.00 Egzamin ósmoklasisty 2022: Polski. Najważniejsze informacje

We wtorek, 24 maja rozpoczyna się trzydniowy egzamin ósmoklasisty 2022. Każdego dnia uczniowie kończący szkoły podstawowe piszą sprawdzian z innego przedmiotu:

 • języka polskiego – we wtorek, 24 maja,
 • matematyki – w środę, 25 maja,
 • języka obcego – w czwartek, 26 maja.

Egzamin z języka polskiego potrwa dwie godziny. Pozostałe przedmioty mają mniejszy limit czasu. Zadania i arkusze CKE są oczywiście niejawne. Uczniowie poznają ich treść dopiero na salach egzaminacyjnych (o ile nie będzie przecieków). Każdy z egzaminów rozpoczyna się o godz. 9.00.

22.30 Jaki temat wypracowania na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego?

Pierwszy z trzech testów w ramach egzaminu ósmoklasisty 2022 to język polski. Sprawdzian – podobnie jak matura – kończy się zadaniem, w którym trzeba napisać dłuższy tekst, na jeden z wybranych tematów. W ubiegłym roku (2021) uczniowie w ramach wypracowania wybierali opowiadanie albo rozprawkę. Jakie były ich tematy?

Temat 1. Napisz rozprawkę, w której rozważysz trafność stwierdzenia, że w trudnej sytuacji człowiek poznaje samego siebie. W argumentacji odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej oraz do innego utworu literackiego.

Temat 2. Wyobraź sobie, że jeden z bohaterów literackich z lektury obowiązkowej przeniósł się do Twojego świata. Napisz opowiadanie o waszej wspólnej przygodzie, podczas której bohaterowi temu przyznano tytuł Przyjaciela Mądrości. Wypracowanie powinno dowodzić, że dobrze znasz wybraną lekturę obowiązkową.

22.05 Egzamin ósmoklasisty 2022 rozpoczyna się już we wtorek. Czy są przecieki?

Czy wyciekły arkusze CKE? Informacje o wyciekach arkuszy egzaminacyjnych oraz o przeciekach tematów zalewają sieć. Bądźcie jednak ostrożni. Wyjaśniamy, czy to możliwe, że arkusze CKE wyciekły jeszcze przed egzaminem.

Zobacz: Egzamin ósmoklasisty 2022. Wyciekły arkusze CKE? Uwaga na przecieki [24.05.2022]

21.45 Lektury obowiązkowe na egzamin ósmoklasisty 2022. Oto cała lista!

Jakie są lektury obowiązkowe na egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego? Jakie książki, wiersze i dzieła trzeba znać, żeby bez problemu poradzić sobie na egzaminie z polskiego? Oto cała lista!

 • Charles Dickens „Opowieść wigilijna”
 • Aleksander Fredro „Zemsta”
 • Jan Kochanowski – wybór fraszek i trenów, w tym treny: VII i VIII
 • Aleksander Kamiński „Kamienie na szaniec”
 • Adam Mickiewicz „Reduta Ordona”
 • Adam Mickiewicz „Śmierć Pułkownika”
 • Adam Mickiewicz „Świtezianka”
 • Adam Mickiewicz „Dziady” cz. II
 • Adam Mickiewicz „Pan Tadeusz”
 • Antoine de Saint-Exupéry „Mały Książę”
 • Henryk Sienkiewicz „Quo vadis”
 • Henryk Sienkiewicz „Latarnik”
 • Juliusz Słowacki „Balladyna”
 • wiersze wybranych poetów.

Więcej: Lektury na egzamin ósmoklasisty 2022. To trzeba przeczytać, żeby zdać egzamin na koniec podstawówki. Lista lektur

21.20 Co będzie na egzaminie ósmoklasisty z polskiego? Na to musisz uważać!

Czy internetowe przecieki i przewidywania dotyczące lektur potwierdzą się we wtorek o godz. 9.00? Tego nie wiemy, ale giełda wymienianych w sieci książek i dzieł jest niemal tak długa jak… lista lektur obowiązkowych na egzamin ósmoklasisty 2022.

Co w takim razie będzie na arkuszach CKE przygotowanych na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego? Jakie będą zadania? Sprawdzamy, co może pojawić się na egzaminie i na co koniecznie musisz uważać!

Zobacz koniecznie: Egzamin ósmoklasisty 2022: Przecieki. Co będzie na arkuszach? Jakie będą zadania? Na to musisz uważać!

21.00 Ile trwa egzamin ósmoklasisty 2022?

Egzamin ósmoklasisty 2022 rozpoczyna się we wtorek, 24 maja o godz. 9.00. Sesja egzaminacyjna dla uczniów kończących szkoły podstawowe potrwa trzy dni – w każdym z nich jeden przedmiot: polski, matematyka i język obcy. Ile potrwają poszczególne egzaminy?

 • język polski – 120 minut
 • matematyka – 100 minut
 • język obcy – 90 minut

Więcej czasu będą mieli do dyspozycji m.in. uczniowie ze zdiagnozowanymi i potwierdzonymi specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

20.45 Komentarze uczniów przed egzaminem ósmoklasisty 2022. Na co liczą?

Podobnie jak w przypadku matur, tak też i przed egzaminem ósmoklasisty, serwisy społecznościowe wypełniają się komentarzami uczniów, którzy lada moment zweryfikują stan swojej wiedzy, wyniesionej ze szkoły. Życzenia łatwych zadań mieszają się z wyrażanymi publicznie obawami. Są też typy odnośnie lektur i wyników egzaminów. Zobacz komentarze pojawiające się w sieci w wieczór poprzedzający start egzaminów!

20.20 Tu znajdziesz arkusze CKE i odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty z polskiego

Gdzie znaleźć arkusze CKE i odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022 z języka polskiego? Na SE.pl stworzyliśmy artykuł, w którym opublikujemy pełną treść zadań, z jakimi mierzą się uczniowie podczas egzaminu na koniec podstawówki oraz prawidłowe odpowiedzi do pytań i zadań z języka polskiego. Zobacz: Egzamin ósmoklasisty 2022, język polski. Arkusze CKE, pytania, odpowiedzi [24.05.2022]

19.50 Ponad 170 różnych arkuszy na egzamin ósmoklasisty 2022

Na tegoroczny egzamin ósmoklasisty Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 179 różnego rodzaju arkuszy – informuje w najnowszym komunikacie szef CKE, dr Marcin Smolik.

 • 51 arkuszy dotyczy języka polskiego, w tym część to arkusze z poleceniami w języku ukraińskim
 • 50 arkuszy z matematyki w języku polskim, litewskim oraz ukraińskim
 • 78 arkuszy i 24 płyty z języków obcych nowożytnych.

Arkusze wykorzystane na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 13.00 – zapowiada dyrektor CKE.

19.25 Przecieki z Podlasia przed egzaminem ósmoklasisty 2022?

Podlasie stało się symbolem przecieków przed egzaminami maturalnymi, ale nawet młodsi uczniowie to właśnie z tego kierunku spodziewają się ujawnienia treści zadań i arkuszy CKE na egzamin gimnazjalny 2022. Tegoroczne matury pokazały jasno, że przecieki są możliwe i może do nich dochodzić podczas ogólnopolskich egzaminów. Czy podczas sprawdzianu na koniec podstawówki może być podobnie? Do sieci trafią zadania z arkuszy CKE z egzaminu ósmoklasisty?

Zobacz: Egzamin ósmoklasisty 2022. Uczniowie błagają Podlasie. "Jakieś przecieki, k***a?"

19.00 Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022? Jakie znaczenie ma liczba punktów?

Egzaminy ósmoklasisty 2022 zostaną sprawdzone według klucza CKE do 1 lipca. Wtedy poznamy ogólnopolskie wyniki testów na koniec podstawówki, a uczniowie otrzymają indywidualne wyniki. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty trafią do rąk młodzieży kończącej naukę w podstawówkach i wybierających szkoły średnie 8 lipca. Wynik egzaminu ósmoklasisty to ma duże znaczenie dla tych, którzy marzą o konkretnej szkole czy profilu klasy. Jakie są zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych? Połowa wszystkich punktów możliwych do uzyskania to te z egzaminu, druga połowa – to przeliczone oceny ze świadectwa na koniec podstawówki.

18.35 Ogłoszenie na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego? Zobacz, jak je napisać!

Na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego (24 maja) uczniowie będą musieli wykazać się umiejętnością redagowania krótkich form wypowiedzi. Jedną z nich jest ogłoszenie. Jak napisać je poprawnie i zdobyć maksymalną liczbę punktów za takie zadanie?

Zobacz: Egzamin ósmoklasisty 2022: Jak napisać ogłoszenie? Czy trzeba się pod nim podpisać?

18.10 Angielski najpopularniejszy wśród języków obcych na egzaminie ósmoklasisty 2022

Zaskoczenia nie ma. Największa grupa ósmoklasistów (aż 97,5 proc.) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 2,2 proc. uczniów VIII klasy szkoły podstawowej – informuje PAP, powołując się na dane CKE. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,3 proc. ósmoklasistów.

17.50 Najlepsze MEMY o egzaminie ósmoklasisty. Jest się z czego śmiać?

Co robią uczniowie tuż przed egzaminem ósmoklasisty 2022? W przerwach na ostatnie powtórki przeglądają internet i... dzielą się memami. Każdy sposób na wentylowanie emocji i stresu jest dobry? Internet rozgrzewają najlepsze żarty z nadchodzących egzaminów.

Zobacz: MEMY z egzaminu ósmoklasisty 2022. Każdy, kto pisze, wybuchnie śmiechem! [GALERIA]

17.20 Egzamin ósmoklasisty po raz czwarty. Tym razem bez reżimu sanitarnego

Egzamin ósmoklasisty to konsekwencja wprowadzenia reformy edukacji i wydłużenia nauki w szkołach podstawowych z sześciu do ośmiu lat. W tym roku, w najbliższych dniach, przeprowadzany będzie po raz czwarty. Po raz pierwszy uczniowie klas ósmych zdawali go w 2019 roku – przypomina PAP. Egzamin w tym roku nie będzie przeprowadzany w rygorze sanitarnym, takim, jaki obowiązywał, w związku z epidemią COVID-19, w ubiegłym roku i dwa lata temu.

17.00 Harmonogram egzaminu ósmoklasisty 2022

Jak wygląda harmonogram egzaminu ósmoklasisty 2022? Przez trzy dni uczniowie kończący naukę w szkołach podstawowych napiszą trzy egzaminy.

 • język polski – 24 maja 2022 r. (wtorek) – godz. 9:00
 • matematyka – 25 maja 2022 r. (środa) – godz. 9:00
 • język obcy nowożytny – 26 maja 2022 r. (czwartek) – godz. 9:00

16.40 PRZECIEKI z egzaminu ósmoklasisty? Internet huczy od spekulacji!

Egzamin ósmoklasisty 2022: Przecieki z polskiego? Ósmoklasiści ostatnie chwile przed egzaminem z języka polskiego spędzają m.in. gorączkowo przeszukując internet w poszukiwaniu potencjalnych przecieków. Ci bardziej kreatywni sami skorzystali z dostępnych narzędzi, żeby sprawdzić, które pozycje królują w wyszukiwarkach internetowych. I bingo! Czy faktycznie pojawił się przeciek? Na egzaminacyjny świecznik wysuwa się jedna lektura…

Zobacz: Egzamin ósmoklasisty 2022: Przecieki z polskiego. Mowa o jednej lekturze! To ona będzie na egzaminie?

16.05 Egzamin ósmoklasisty 2022. Zdaje go ponad PÓŁ MILIONA uczniów

Dla ponad pół miliona uczniów to ostatnie chwile przed egzaminem ósmoklasisty 2022. Przystąpienie do testów jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Z j. polskim, matematyką i językiem obcym zmierzy się przez trzy najbliższe dni 502,6 tys. uczniów ósmych klas szkół podstawowych z 12,6 tys. szkół w całym kraju. Za każdego z Was trzymamy kciuki!

16.00 Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego za 17 godzin

To ostatnie popołudnie przed rozpoczęciem egzaminu ósmoklasisty 2022. Uczniowie, którzy w tym roku kończą podstawówki, pełni obaw czekają na rozpoczęcie testów na koniec szkoły. We wtorek zmierzą się z egzaminem ósmoklasisty z języka polskiego, w środę z matematyką, a w czwartek z językiem obcym nowożytnym – w większości z j. angielskim.

Sonda
Czy egzamin ósmoklasisty to dobry pomysł na sprawdzenie wiedzy ucznia?
Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło uczniom w Bydgoszczy?