Egzamin ósmoklasisty 2022

i

Autor: Piotr Lampkowski/Super Express Egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. Arkusze CKE i odpowiedzi eksperta. Taki był egzamin z matematyki [Zapis Relacji]

2022-05-25 14:49

Egzamin ósmoklasisty z matematyki – 25 maja 2022 roku. W środę drugi dzień egzaminu ósmoklasisty. Po zmaganiach z językiem polskim, uczniowie kończący szkołę podstawową będą zdawać matematykę. Sprawdź najważniejsze informacje na temat egzaminu ósmoklasisty z matematyki: przecieki, arkusze CKE, tematy, pytania i zadania oraz odpowiedzi – znajdziesz je w tym artykule. Zobacz zapis relacji na SE.pl. Najważniejsze wiadomości o egzaminie ósmoklasisty 2022: matematyka w jednym miejscu.

Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka

Egzamin ósmoklasisty 2022. W środę, 25 maja 2022 r., przed uczniami ostatnich klas szkół podstawowych drugi dzień zmagań egzaminacyjnych, kiedy będą pisać egzamin z matematyki. Przypomnijmy, że każdy egzamin rozpoczyna się o godz. 9.00. Sprawdź najważniejsze informacje o egzaminie ósmoklasisty 2022 z matematyki: przecieki, tematy, wymagania i zasady sprawdzianu na koniec podstawówki. W tym artykule znajdziesz też arkusze CKE, pytania, zadania oraz odpowiedzi naszych ekspertów do egzaminu ósmoklasisty z matematyki 2022.

Relacja z egzaminu ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego jest już dostępna!

ZOBACZ TEŻ: Egzamin ósmoklasisty 2022: język polski. Sprawdź arkusze CKE i odpowiedzi! 

Śledź najnowsze wiadomości o egzaminie ósmoklasisty z matematyki 2022 w relacji na żywo. Odśwież stronę i zobacz najnowsze wpisy (pod arkuszami CKE) poniżej!

Poniżej w galerii znajdziesz arkusz CKE i odpowiedzi ekspertów z egzaminu ósmoklasisty z matematyki 2022!

15:45 Egzamin ósmoklasisty. Jutro ostatni dzień! 

Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo z tegorocznego egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Jednocześnie zachęcamy do śledzenia najnowszych informacji dotyczących języka angielskiego.

15:05 Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki. Kolejne odpowiedzi

Nasz ekspert rozwiązuje dla was dzisiejszy egzamin ósmoklasisty z matematyki. Proponowane odpowiedzi znajdziecie w powyższej galerii. Link do nich zamieszczamy również TUTAJ.

14:40 Odpowiedzi do zadań otwartych

W powyższej galerii powoli pojawiają się także odpowiedzi do zadań otwartych. Dzięki temu możecie porównać swoje obliczenia.

14:30 Mamy odpowiedzi ze wszystkich zadań zamkniętych

W naszej galerii mamy już odpowiedzi ze wszystkich zadań zamkniętych, jakie znalazły się na egzaminie ósmoklasisty 2022 z matematyki. Możecie porównać je ze swoimi odpowiedziami.

14:25 Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. Odpowiedzi

Ciąg dalszy odpowiedzi z dzisiejszego egzaminu z matematyki. Jakie wyniki wyszły naszemu ekspertowi?

Zadanie 12.: B - 14 zł

Zadanie 13.: D - 80 stopni

Zadanie 14.: C - 18

Zadanie 15.: Prawda i Prawda

13:55 Kolejne odpowiedzi przygotowane przez eksperta

W naszych arkuszach pojawiają się kolejne odpowiedzi do zadań zamkniętych. Czy też tak zaznaczyliście?

Zadanie 9. C. 13

Zadanie 10. B. 19,5 MB

Zadanie 11. D.

13:40 Uczniowie sprawdzają arkusze CKE

Od kilkudziesięciu minut można sprawdzać arkusze CKE z odpowiedziami. Uczniowie szeroko komentują swoje wyniki. Wielu z nich jest względnie zadowolonych.

13:25 Kolejne odpowiedzi już w naszej galerii

Nasz ekspert błyskawicznie rozwiązuje arkusz CKE z matematyki. Mamy już tam rozwiązania do kolejnych zadań:

Zadanie 6. Odpowiedź A - 160 i odpowiedź C - trzech

Zadanie 7. Odpowiedź C. 0.

Zadanie 8. Odpowiedź C. większa od 7 i mniejsza od 8.

13:15 Kolejne odpowiedzi już w arkuszach

Zadanie 2. Odpowiedź A. 29/5

Zadanie 3. Odpowiedź B. 705

13:05 Pierwsze odpowiedzi już są!

Już w pierwszym zadaniu pojawiły się problemy. Nasz ekspert zaznaczył dwa razy "prawda". Sprawdzajcie na bieżąco odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022 przygotowane przez znanego matematyka Dariusza Kulmę, twórcę jakzdacmaturezmatematyki.pl.

13:00 Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka. Mamy arkusze CKE

Mamy już arkusze CKE z egzaminu ósmoklasisty 2022 z matematyki. Znajdziecie je m.in. w galerii powyżej. Teraz czekamy na odpowiedzi przygotowane przez naszych ekspertów. Warto śledzić naszą relację, bo pierwsze odpowiedzi pojawią się lada moment.

12:35 Już wkrótce udostępnimy arkusze CKE

Egzamin ósmoklasisty 2022. Już niedługo umieścimy w tym artykule arkusze CKE z tegorocznego egzaminu ósmoklasisty z matematyki.

12:10 Skrajne emocje po matematyce: "Zj****am to"!

Egzamin ósmoklasisty z matematyki to już historia. Uczniowie czekają teraz na arkusze CKE i odpowiedzi, aby sprawdzić błędy i przewidzieć liczbę uzyskanych punktów. Emocje są ogromne. - Ja pierd*** myślałam, że będę mieć chociaż te 20 procent, ale patrząc co wy piszecie, to już nawet w to wątpię - skomentowała jedna z użytkowniczek Twittera. Co jeszcze piszą uczniowie? ZOBACZ.

12:00 Arkusze CKE znajdą się na SE.pl

Egzamin ósmoklasisty 2022 za nami. Uczniowie teraz czekają na arkusze CKE, aby na spokojnie sprawdzić czy dobrze udało im się rozwiązać zadania. Oczywiście sugerowane odpowiedzi znajdą się na stronach SE.pl.

11:00 Co w zadaniu z Lidką i Igorem? Sprawdź odpowiedzi z matematyki!

Na oficjalne odpowiedzi i arkusze CKE trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Na szczęście ósmoklasiści wymieniają się swoimi odpowiedziami na Twitterze - dzięki temu uczniowie mogą sprawdzić, jak im poszło! ZOBACZ: Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka: odpowiedzi. "Same B i C". Co w zadaniu z Lidką i Igorem? Sprawdź odpowiedzi z matematyki!

10:40 Koniec egzaminu ósmoklasisty 2022 z matematyki

Uczniowie mieli 100 minut na rozwiązanie egzaminu z matematyki. Czas właśnie dobiegł końca. Teraz czekamy na arkusze CKE, które znajdą się m.in. w tym artykule na SE.pl.

10:20 Co było na matematyce?

W sieci można znaleźć już pierwsze komentarze internautów, którzy twierdzą, że napisali egzamin. Jakie mają wrażenia? "Matma też coś podejrzanie łatwa..." - komentują na Twitterze. Więcej komentarzy znajdziecie TUTAJ.

10:10 Zostało 30 minut do końca

Egzamin ósmoklasisty z matematyki trwa 100 minut. Tak więc do końca zostało już tylko pół godziny. Wielu uczniów już wyszło z sali, a my ciągle zbieramy ich komentarze. Przypominamy, że około godz. 13:00 opublikujemy też arkusze CKE, a następnie sugerowane odpowiedzi przygotowane przez naszego eksperta.

9:55 Pierwsi uczniowie skończyli egzamin z matematyki

Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki trwa 100 minut, ale niektórzy opuścili sale dużo przed końcem czasu i chwalą się tym w mediach społecznościowych.

9:45 Wynik egzaminu ósmoklasisty 2022

Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać, ale jego wynik wpływa na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia – to właśnie punkty za egzamin. Z kolei druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym oraz inne osiągnięcia ucznia.

ZOBACZ: Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 i jak je sprawdzić?

9:30 Arkusze CKE z matematyki

Trwa egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki. Uczniowie mają na rozwiązanie 100 minut. Arkusze CKE opublikujemy około godz. 13:00. Nasi eksperci przygotują także sugerowane odpowiedzi.

9:00 Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka

Punktualnie o godz. 9:00 rozpoczął się egzamin ósmoklasisty z matematyki. Powodzenia!

8:40 Uczniowie życzą sobie powodzenia

Już za 20 minut rozpocznie się egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki. W mediach społecznościowych pojawiają się jeszcze pojedyncze komentarze.

8:34 Egzamin ósmoklasisty 2022: co można wnieść na egzamin?

Uczniowie zastanawiają się, co można zabrać na egzamin ósmoklasisty 2022 i czy mogą mieć np.: kalkulator, zegarek czy wzory matematyczne. Przygotowaliśmy małą ściągę. ZOBACZ.

8:30 Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka

Już za pół godziny rozpocznie się egzamin ósmoklasisty z matematyki. Uczniowie już czekają w szkołach i lada moment wejdą do sal.

8:16 Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka - kiedy arkusze CKE?

Arkusze CKE zostaną udostępnione o godzinie 13:00. Chwilę później rozwiążą je nasi eksperci i znajdą się tam sugerowane odpowiedzi. Wszystko znajdziecie w artykule: Egzamin ósmoklasisty 2022: matematyka. Arkusz CKE, odpowiedzi, rozwiązania zadań. Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki [25.05.2022]

8:00 Została godzina

Już tylko 60 minut dzieli uczniów od rozpoczęcia egzaminu ósmoklasisty 2022 z matematyki.

7:50 Uczniowie zastanawiają się, co będzie na egzaminie

W środę rano Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) wydała komunikat na Twitterze. Jeden z internautów w złośliwy sposób napisał: "ciekawe, co dziś dowaliliście".

ZOBACZ: Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. CKE wydała komunikat. Odpowiedź internauty: "Ciekawe, co dziś dowaliliście"

7:40 CKE życzy powodzenia

Centralna Komisja Egzaminacyjna życzy wszystkim uczniom powodzenia. My także dołączamy się do tych życzeń.

7:30 Uczniowie błagają o przecieki. "Nie wytrzymuję psychicznie"

Ósmoklasiści mają już za sobą sprawdzian z j. polskiego. W środę (25.05) będą pisać egzamin z matematyki. Przejrzeliśmy komentarze, które w środę rano pojawiły się na Twitterze. "Błagam o przecieki" - napisała internautka. Co jeszcze piszą? ZOBACZ: Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. Uczniowie błagają o przecieki. "Nie wytrzymuję psychicznie"

7:00 Dwie godziny do egzaminu

Już tylko 120 minut zostało do egzaminu ósmoklasisty z matematyki.

6:18 Egzamin ósmoklasisty z matematyki

Coraz mniej czasu pozostaje do egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Wielu uczniów w popłochu szuka przecieków z matematyki.

Egzamin ósmoklasisty 2022. Przecieki z matematyki pilnie poszukiwane. "Halo, halo Podlasie, kiedy dacie przecieki"

Egzamin ósmoklasisty 2022. Matematyka 25.05.2022

23.00. Rano wracamy dla Was z naszą relacją

Na dziś kończymy naszą relację. Wracam do Was z samego rana. Przeczytacie u nas wszystko co najważniejsze na temat egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Po egzaminie znajdziecie u nas arkusze CKE, a także zadania oraz rozwiązania przygotowane przez ekspertów.         

22.20. Do egzaminu z matematyki coraz mniej czasu. Czas na odpoczynek

Do egzaminy z matematyki zostało niespełna 11 godzin. Z pewnością wielu z Was powtarza jeszcze materiał. Czas jednak pomału myśleć o odpoczynki i śnie. W końcu musicie mieć w środę rano jasny umysł, żeby bez problemów rozwiązać zadania egzaminacyjne.      

21.30. Egzamin z matematyki. Ile czasu, jakie zadania?

Przypomnijmy, że egzamin ósmoklasisty z matematyki trwa 100 minut. W arkuszu egzaminacyjnym będzie od 19 do 23 zadań.

Zadania zamknięte: 1 pkt – odpowiedź poprawna, 0 pkt – odpowiedź niepoprawna albo brak odpowiedzi.

Zadania otwarte: Za poprawne rozwiązanie zadania otwartego będzie można otrzymać, w zależności od jego złożoności, maksymalnie 2, 3 lub 4 punkty. Za każde poprawne rozwiązanie przyznaje się maksymalną liczbę punktów, nawet jeżeli nie została uwzględniona w zasadach oceniania.

Ocena rozwiązania zadania otwartego zależy od tego, jak daleko uczeń dotarł w drodze do całkowitego rozwiązania. Poniżej przedstawione zostały przykładowe schematy punktowania rozwiązań zadań otwartych.

21.00. "Halo, halo, Podlasie, kiedy dacie przecieki?"

"Halo, halo, Podlasie, kiedy dacie przecieki?" - piszą uczniowie na Twitterze. To właśnie na Podlasiu dwa lata z rzędu miało dojść do wycieków zadań, które później pojawiły się na maturze. Czy to możliwe. WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTACIE TUTAJ.

20.40. Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty?

Egzaminy ósmoklasisty 2022 zostaną sprawdzone według klucza CKE do 1 lipca, wtedy też uczniowie otrzymają wyniki. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty absolwenci podstawówek otrzymają 8 lipca. Przypomnijmy, że wynik egzaminu ósmoklasisty ma bardzo duże znaczenie przy rekrutacji do szkół średnich. 

20.00. Arkusz CKE, odpowiedzi, rozwiązania zadań - wszystko znajdziecie w środę na naszej stronie

Na naszej stronie se.pl opublikujemy arkusze zadań z egzaminu ósmoklasisty 2022 z matematyki oraz odpowiedzi. Zaraz po zakończeniu egzaminu, nasz ekspert rozwiąże zadania z arkusza CKE z egzaminu ósmoklasisty 2022 z matematyki. Znajdziecie je w naszym artykule poniżej oraz w naszej relacji na żywo.

Egzamin ósmoklasisty 2022: matematyka. Arkusz CKE, odpowiedzi, rozwiązania zadań.

19.25. Czego szukają uczniowie?

Uczniowie powtarzający materiał przed egzaminem z matematyki próbują odgadnąć, co znajdzie się w arkuszach CKE. Co teraz najbardziej wyszukuje się w internetowych wyszukiwarkach? Oto niektóre zagadnienia:

  • wzór na prędkość
  • średnia arytmetyczna
  • graniastosłup, romb
  • działania na pierwiastkach
  • wzory skróconego mnożenia
  • działania na potęgach
  • liczby całkowite

18.40. Pewniaki z matematyki? Sprawdźcie

Jakie zadania na pewno pojawią się na egzaminie z matematyki? Sprawdź, co warto powtórzyć przed egzaminem ósmoklasisty. To są matematyczne pewniaki.

ZOBACZ WIĘCEJ: To warto powtórzyć przed egzaminem z matematyki

17.50. Uczniowie przerażeni przed egzaminem z matematyki

Choć wymagania na egzaminie ósmoklasisty w tym roku również będą nieco zawężone w porównaniu do lat ubiegłych, ponieważ uczniowie również w roku szkolny 2021/2022 uczyli się zdalnie, to ósmoklasiści i tak są mocno przerażeni egzaminem z matematyki.

ZOBACZ TEŻ: Egzamin ósmoklasisty 2022. "Moja wiedza wyparowała..."

17.20. Egzamin ósmoklasisty z matematyki. Uczniowie szukają przecieków

Trwają ostatnie przygotowania do egzaminu z matematyki. Uczniowie powtarzają materiał, ale szukają również w sieci ewentualnych wycieków arkuszy CKE. Zwłaszcza że w Internecie aż roi się od informacji o przeciekach. Czy to możliwe? Uważajcie! Są to próby oszustwa. Nie płaćcie nikomu za rzekome arkusze, ani nie klikajcie w podejrzane linki.

ZOBACZ TEŻ: Egzamin ósmoklasisty 2022. Wyciekły arkusze CKE? Uwaga na przecieki 

16.55. Ile trwa egzamin ósmoklasisty 2022?

Przed uczniami jeszcze dwa egzaminy: matematyka i język obcy. Ile potrwają poszczególne egzaminy?

  • matematyka – 100 minut
  • język obcy – 90 minut

16.40. Egzamin ósmoklasisty 2022. Zdaje ponad 500 tys. uczniów

Dla ponad 500 tys. uczniów to ostatnie chwile przed drugim testem podczas egzaminu ósmoklasisty 2022. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. 

16.30 Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki za niespełna 16 godzin

Drodzy ósmoklasiści! Język polski za Wami, teraz czas na matematykę. To już ostatnie godziny przed rozpoczęciem kolejnego wyzwania egzaminacyjnego na zakończenie szkoły podstawowej. W środę, 25 maja, zmierzycie się z egzaminem ósmoklasisty z matematyki. W czwartek czeka Was jeszcze z język obcy nowożytny – w większości z język angielski.

Sonda
Egzamin ósmoklasisty 2022 - matematyka. Czy boisz się tego przedmiotu?
Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło uczniom w Bydgoszczy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE