Egzamin ósmoklasisty 2022. Skrajne emocje po matematyce: "Zj****am to"!

2022-05-25 13:00
Egzamin ósmoklasisty 2022
Autor: Kasia Zaremba/Super Express Egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty z matematyki to już historia. Uczniowie czekają teraz na arkusze CKE i odpowiedzi, aby sprawdzić błędy i przewidzieć liczbę uzyskanych punktów. Emocje są ogromne. - Ja pierd*** myślałam, że będę mieć chociaż te 20 procent, ale patrząc co wy piszecie, to już nawet w to wątpię - skomentowała jedna z użytkowniczek Twittera.

Egzamin z matematyki rozpoczął się w środę o godz. 9.00. Trwał 100 minut. Dla uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu, np. z dysleksją, mógł być przedłużony do 150 minut. Arkusze egzaminacyjne z matematyki pojawią m.in. tutaj: Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. ARKUSZE CKE. Dyrektor CKE Marcin Smolik, zapytany przez PAP po zakończeniu egzaminu o jego przebieg, powiedział, że przebiegł prawidłowo. Na Twitterze można znaleźć wiele komentarzy internautów. - Dobrze, że oni dają punkty za obliczenia, a nie tylko za wyniki bo równania dobrze pisałam, ale wyniki coś zawaliłam - napisała jedna z uczennic. Czytając komentarze można odnieść wrażenie, że tegoroczny egzamin z matematyki był łatwy, nie brakuje jednak skrajnie odmiennych opinii: "NIE NO KUR** JAKO JEDYNA Z MOICH ZNAJOMYCH ZJE*** TO Z -3 i 0 #egzaminosmoklasisty2022" lub "chu** jak teraz sprawdzam mi poszło".

Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty poznamy 1 lipca. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają tydzień później – 8 lipca. CKE przypomina, że przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych nie może przystąpić do egzaminu we wtorek, środę i w czwartek, to będzie go pisał w drugim terminie – 13-15 czerwca. Wynik egzaminu ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.

Egzamin Ósmoklasisty 2022. Czy Zemsta Fredry zaskoczyła uczniów?

Egzamin ósmoklasisty 2021 matematyka. Arkusze CKE, pytania, odpowiedzi [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy egzamin ósmoklasisty to dobry pomysł na sprawdzenie wiedzy ucznia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE