Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. CKE wydała komunikat. Odpowiedź internauty: "Ciekawe, co dziś dowaliliście"

2022-05-25 13:18
Egzamin ósmoklasisty 2022
Autor: Kasia Zaremba/Super Express Egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty 2022. Dziś (25.05) egzamin z matematyki. Uczkowie w 100 minut musieli uporać się z zadaniami, które sprawdzały ich wiedzę zdobytą przez ostatnie lata. W środę rano Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) wydała komunikat na Twitterze. Jeden z internautów w złośliwy sposób napisał: "ciekawe, co dziś dowaliliście".

CKE życzy powodzenia. Internauta: To się jeszcze okaże

Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki przeszedł już do historii. Arkusze CKE trafiły na stoły o godz. 9. Sądząc po komentarzach, które pojawiają się na Twitterze można odnieść wrażenie, że część uczniów była przerażona testem. Wszyscy mieli nadzieję, że egzamin z matematyki będzie tak samo łatwy jak z języka polskiego. W środę rano CKE napisała w internecie: "Drugiego dnia #egzaminosmoklasisty2022 uczniowie będą rozwiązywać zadania z matematyki. Wszystkim ósmoklasistom życzymy samych poprawnych wyników!". Na komentarze internautów nie trzeba było długo czekać:

  • Zrobiliście polski łatwy, żeby dać nam trudną matematykę???!??
  • Kocham was i na pewno będzie tak samo łatwy jak z Polskiego :)
  • to się jeszcze okaże, ciekawe co dziś dowaliliście
  • Dzięki, trzymajcie za nas kciuki w tej swojej siedzibie :)
Egzamin Ósmoklasisty 2022. Czy Zemsta Fredry zaskoczyła uczniów?

Kiedy będą wyniki z egzaminu ósmoklasisty?

W czwartek na uczniów będzie czekał egzamin z języka obcego. CKE przypomina, że przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych może przystąpić do egzaminu w pierwszym terminie, to będzie go pisał w drugim: 13-15 czerwca. Wynik egzaminu ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia to punkty zdobyte na egzaminie. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia. Ogólnopolskie wyniki poznamy 1 lipca. Zaświadczenia o wynikach egzaminu uczniowie otrzymają 8 lipca.

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo: Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. Uczniowie szukają przecieków! Relacja na żywo

Egzamin ósmoklasisty 2021 matematyka. Arkusze CKE, pytania, odpowiedzi

Sonda
Egzamin ósmoklasisty 2022 - matematyka. Czy boisz się tego przedmiotu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE