Egzamin ósmoklasisty 2022. Co było na matematyce? Pierwsze komentarze na Twitterze. Zaskoczenie!

2022-05-25 13:00
Egzamin ósmoklasisty 2022
Autor: Kasia Zaremba/Super Express Egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty 2022. W środę (25.05) uczniowie pisali egzamin z matematyki. Rozpoczął się on we wszystkich szkołach o godzinie 9. Na uporanie się z zadaniami uczniowie mają 100 minut. W sieci można znaleźć już pierwsze komentarze internautów, którzy twierdzą, że napisali egzamin. Jakie mają wrażenia? "Matma też coś podejrzanie łatwa..." - komentują na Twitterze.

Egzamin ósmoklasisty 2022: matematyka. W środę o godzinie 9 rozpoczął się pisemny egzamin z matematyki – druga część egzaminu ósmoklasistów. Do egzaminu z matematyki przystąpiło ponad 502,6 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych w całym kraju, a także ok. 7,1 tys. uczniów będących obywatelami Ukrainy. Na Twitterze można znaleźć już pierwsze komentarze osób, które pisały egzamin z matematyki. Część osób twierdzi, i tu zaskoczenie, że matematyka była łatwa i napisanie testu zajęło im zaledwie 30-40 minut. "Napisałam, wyszłam z sali jako pierwsza, zajęło mi to tylko polowe czasu, wiec ogólnie strasznie prosta była matma", "mega łatwe, ale się boje, że tylko tak mi się wydaje", "skończyłam matmę i to 40 min przed czasem", "albo ze mną jest coś nie tak albo to było niesamowicie łatwe" - komentują użytkownicy Twittera.

Egzamin Ósmoklasisty 2022. Czy Zemsta Fredry zaskoczyła uczniów?

Przypominamy, że przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Wynik egzaminu ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia to właśnie punkty za egzamin, natomiast druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia. We wtorek uczniowie pisali egzamin z języka polskiego, w czwartek czeka ich pisemny egzamin z języka obcego.

Czytaj też: Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. Pierwsi uczniowie wyszli z sali. "Prawie się poryczałam". Relacja na żywo

Egzamin ósmoklasisty 2021 matematyka. Arkusze CKE, pytania, odpowiedzi [ZDJĘCIA]

Sonda
Egzamin ósmoklasisty 2022 - matematyka. Czy boisz się tego przedmiotu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE