Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka: odpowiedzi. Co w zadaniu z Lidką i Igorem? Sprawdź wszystkie odpowiedzi z matematyki od nauczyciela!

2022-05-25 16:03
Egzamin ósmoklasisty 2022
Autor: Piotr Lampkowski/Super Express Egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty 2022. Matematyka zdaniem uczniów była podejrzanie łatwa. Dlatego po zakończonym egzaminie szukają w internecie odpowiedzi z matematyki, by upewnić się, że wyszły im właściwe rozwiązania zadań. Na oficjalne odpowiedzi i arkusze CKE trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Na szczęście ósmoklasiści wymieniają się swoimi odpowiedziami na Twitterze - dzięki temu uczniowie mogą sprawdzić, jak im poszło! Co powinno wyjść w zadaniu 5? Co w drugim prawda / fałsz? Zobaczcie odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022 z matematyki.

Wszystkie odpowiedzi i arkusz CKE z egzaminu ósmoklasisty 2022 z matematyki znajdziesz w galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE poniżej. Zadania rozwiązuje nasz ekspert - znany matematyk Dariusz Kulma, twórca jakzdacmaturezmatematyki.pl.

Egzamin ósmoklasisty 2022: odpowiedzi z matematyki

Uczniowie są zgodni: tak łatwego egzaminu z matematyki jeszcze nie było! Wielu z nich jest zadowolonych z tego, jak im poszedł egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki. Szukają w internecie odpowiedzi i rozwiązań do zadań, by przekonać się, czy uzyskają tyle punktów, ile im się wydaje. Niektórzy szacują, że zdobędą nawet między 80 a 100% punktów możliwych do uzyskania na tym egzaminie! Na odpowiedzi z matematyki trzeba będzie jednak poczekać, dopóki CKE nie opublikuje arkusza z zadaniami. Tymczasem, na Twitterze uczniowie już wymieniają się swoimi odpowiedziami z egzaminu 2022 z matematyki. Porównajcie odpowiedzi i sprawdźcie, jak Wam poszło!

Śledź naszą relację na żywo: Egzamin ósmoklasisty 2022. matematyka. Niewiarygodna reakcja uczniów na zadania z arkusza CKE. Tego nikt się nie spodziewał! [Relacja na żywo 25.05.2022]

Odpowiedzi z matematyki. "Same B i C"

Pierwsze, na co zwrócili uwagę uczniowie, to odpowiedzi do zadań zamkniętych. Z relacji ósmoklasistów wynika, że zaznaczali same odpowiedzi B i C. W zadaniu o tym, które jest najmniejsze: -3,-1,0,1,3, większość uczniów twierdzi zgodnie, że zaznaczało odpowiedź "0". Z kolei w zadaniu z Lidką i Igorem najczęściej podawaną przez ósmoklasistów odpowiedzią jest "19,5". W zadaniu z graniastosłupem zdaniem większości uczniów objętość powinna wyjść 6400 cm3. W zadaniu drugim prawda / fałsz uczniowie najczęściej zaznaczali dwa razy prawdę, a z kolei w zadaniu numer 5 jako poprawną wskazują odpowiedź "C".

Egzamin ósmoklasisty 2022. Matematyka: arkusz CKE i odpowiedzi

W galerii w tym artykule opublikujemy arkusz CKE i odpowiedzi wraz z rozwiązaniami do zadań z egzaminu ósmoklasisty 2022 z matematyki. A jakie zadania były na egzaminie ósmoklasisty rok temu? Sprawdźcie poniżej!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE