Egzamin ósmoklasisty

i

Autor: East News Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty 2022. Wyciekły arkusze CKE z matematyki? Uwaga na przecieki [25.05.2022]

2022-05-25 13:00

Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki rozpoczął się 25 maja o godz. 9. Tymczasem w internecie, głównie na Twitterze, pojawiają się informacje o rzekomych zadaniach, które znajdą się w arkuszu CKE. Czy wyciekły arkusze CKE z matematyki? Informacje o wyciekach arkuszy egzaminacyjnych oraz o przeciekach tematów zalewają sieć. Bądźcie jednak ostrożni. Wyjaśniamy, czy to możliwe, że arkusze CKE wyciekły jeszcze przed egzaminem.

Egzamin ósmoklasisty. Wyciekły arkusze CKE z matematyki?

We wtorek, 24 maja, wystartował trzydniowy egzamin ósmoklasisty 2022. Przystąpiło do niego ponad pół miliona uczniów VIII klas szkół podstawowych. Jako pierwszy, uczniowie pisali egzamin z języka polskiego. W drugim dniu, w środę 25 maja, odbył się egzamin z matematyki, w czwartek 26 maja, ósmoklasiści będą zdawać egzamin z języka obcego nowożytnego. 97,5 proc. uczniów zadeklarowała język angielski, 2,2 proc. uczniów – język niemiecki, a do egzaminu z pozostałych języków obcych (francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,3 proc. ósmoklasistów.

Śledź nasza relację na żywo: Egzamin ósmoklasisty 2022: matematyka. Przecieki na Twitterze jak przed maturą?! "Ponoć dwa zadania z matmy" [Relacja na żywo 25.05.2022]

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, ale nie można go nie zdać. Każdy uczeń go zaliczy, jeśli tylko do niego przystąpi. Nie oznacza to jednak, że ósmoklasiści się nie denerwują. Wręcz przeciwnie, od tego jak im pójdzie na egzaminie w dużej mierze będzie zależało do jakiej szkoły średniej później trafią.

Wyciekły arkusze CKE egzaminu ósmoklasisty z matematyki?

Każdy chce więc zdać jak najlepiej. Uczniowie do ostatniej chwili powtarzają materiał, szukają również w sieci ewentualnych wycieków arkuszy CKE. Zwłaszcza że w Internecie aż roi się od informacji o wyciekach arkuszy. Uważajcie jednak, zazwyczaj są to próby oszustwa, co najwyżej zrobienia zamieszania.

Prawdziwe arkusze egzaminacyjne zobaczycie dopiero gdy przyjdziecie na egzamin.

Gdyby jednak doszło do wycieków arkuszy, co jest przestępstwem, wtedy uczniowie mogli by pisać egzamin jeszcze raz.

ZBOACZ TEŻ: Przecieki z matematyki pilnie poszukiwane. "Halo, halo Podlasie, kiedy dacie przecieki"

Przed egzaminem ósmoklasisty w Szczecinie

Przecieki tematów z egzaminu ósmoklasisty

Równie często można spotkać się z informacjami o przeciekach tematów, najczęściej z języka polskiego. Bo właśnie ten egzamin uczniowie będą zdawać jako pierwszy. Pamiętajcie, musicie podchodzić do nich z dużą rezerwą, a na pewno nie płaćcie nikomu, ani nie klikajcie w podejrzane linki.

Lepiej sprawdzić, co było w ubiegłorocznych arkuszach. Poniżej znajdziesz galerię z arkuszami z języka polskiego.

Sprawdź też zeszłoroczne arkusze CKE i rozwiązania z egzaminu ósmoklasisty z matematyki oraz z j. angielskiego

Sonda
Którego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty obawiasz się najbardzie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE