"Zemsta", motyw przyjaźni i opowiadanie na egzaminie ósmoklasisty 2022. Znamy tematy wypracowań z polskiego!

2022-05-24 16:01
Egzamin ósmoklasisty 2022
Autor: Kasia Zaremba/Super Express Egzamin ósmoklasisty 2022

"Zemsta" na egzaminie ósmoklasisty 2022 z polskiego! - tą wiadomością żyją internauci, którzy byli ciekawi, jaka lektura pojawiła się w arkuszu CKE. Jakie były tematy wypracowań z języka polskiego? Z relacji uczniów wynika, że na egzaminie ósmoklasisty trzeba było się zmierzyć z opowiadaniem, a także z tematem, który poruszał motyw przyjaźni. Zobaczcie, jakie były tematy wypracowań na egzaminie ósmoklasisty 2022 z języka polskiego!

"Zemsta" i opowiadanie na egzaminie ósmoklasisty 2022 z polskiego

Jaka lektura na egzaminie ósmoklasisty 2022 oraz jakie były tematy wypracowań z polskiego? - to aktualnie najbardziej interesuje internautów na Twitterze, którzy śledzą zmagania uczniów z egzaminem. Z relacji ósmoklasistów wynika, że z lektur obowiązkowych w arkuszu CKE znalazła się "Zemsta" A. Fredry. Jednym z wypracowań na egzaminie miało być z kolei opowiadanie. Wśród tematów wypracowań miał pojawić się także motyw przyjaźni. Szczegóły dotyczące tematów wypracowań i lektur na egzaminie ósmoklasisty 2022 z języka polskiego znajdziecie poniżej.

Śledź naszą relację na żywo, zobacz arkusz CKE i odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022 z polskiego: Egzamin ósmoklasisty 2022: Polski. Twitter szaleje! "Ja pier**** Zemsta" Arkusze CKE i odpowiedzi znajdziesz tutaj. Relacja na żywo

Egzamin ósmoklasisty 2022: lektury i tematy wypracowań z polskiego

We wtorek, 24 maja 2022, o godz. 13 CKE opublikowało tematy wypracowań na egzaminie ósmoklasisty 2022 z języka polskiego. Co było?

  • Temat 1: Z przyjacielem łatwiej pokonywać trudności. Napisz rozprawkę, w której rozważysz trafność tego stwierdzenia. W wypracowaniu odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej oraz innego utworu literackiego.
  • Temat 2: Napisz opowiadanie o spotkaniu z jednym z bohaterów wybranej lektury obowiązkowej. Wspólna przygoda skłoniła Cię do refleksji, że warto było przenieść się do świata przedstawionego tej lektury. Wypracowanie powinno dowodzić, że dobrze znasz wybraną lekturę obowiązkową.

Egzamin ósmoklasisty 2022: arkusz CKE i odpowiedzi z polskiego

Arkusz CKE i sugerowane odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022 z polskiego publikujemy w galerii poniżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE