Egzamin ósmoklasisty 2022. Uczniowie załamani po egzaminie z polskiego. "O matko, współczuję"

2022-05-24 13:10
Egzamin ósmoklasisty 2022
Autor: Piotr Lampkowski/Super Express Egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty 2022. We wtorek (24 maja) ósmoklasiści sprawdzali swoją wiedzę pisząc egzamin z języka polskiego. Jak co roku wszystko, co działo się wokół egzaminu, wywołało ogromne emocje wśród uczestników mediów społecznościowych. Wypatrywano przecieków oraz tytułów lektur, jakie miały pojawić się na egzaminie z polskiego. Pojawiły się też pierwsze komentarze uczniów. Niektórzy są załamani faktem, że w arkuszu CKE znalazła się "Zemsta" Aleksandra Fredry.

Rozpoczął się egzamin ósmoklasisty 2022. Jak co roku, pierwszy egzamin uczniowie pisali z języka polskiego. Test rozpoczął się we wtorek (24 maja) o godz. 9. W dniach 25-26 maja ósmoklasiści przystąpią jeszcze do testów z matematyki i języka obcego nowożytnego.

Sprawdzian wiedzy z języka polskiego otwiera jak co roku egzaminy ósmoklasistów i wzbudza ogromne emocje, zarówno wśród uczniów piszących test, jak i tych, którzy śledzą informacje o egzaminie w internecie. Już kilka minut po godz. 9. internauci szukali wiadomości o tym, jaka lektura była na egzaminie z polskiego i co było tematem wypracowania.

Pod hashtagiem "egzaminosmoklasisty2022" już od kilku dni pojawia się mnóstwo komentarzy. W dniu egzaminu z języka polskiego jest ich jeszcze więcej. Dominują memy i pytania o temat rozprawki i lekturę, która znalazła się w arkuszu CKE. Pojawiają się też pierwsze wpisy, komentujące obecność "Zemsty" Aleksandra Fredry w arkuszach CKE. Pojawia się coraz więcej wpisów o tym, że temat rozprawki to "Trudności łatwiej pokonuje się z przyjaciółmi" na przykładzie "Zemsty" Aleksandra Fredry.

Zgodnie z przewidywaniami, wielu ósmoklasistów nie było zadowolonych z wyboru lektury przez CKE.

Egzamin ósmoklasisty 2022, język polski. Śledź naszą relację

Trwa nasza relacje z egzaminu ósmoklasisty 2022 z języka polskiego. Egzamin ósmoklasisty 2022: Polski. Twitter szaleje! "O boże zemsta była" Arkusze CKE i odpowiedzi znajdziesz tutaj. Relacja na żywo.

Zobacz też memy o egzaminie ósmoklasisty 2022 w poniższej galerii! 

Sonda
Czy egzamin ósmoklasisty to dobry pomysł na sprawdzenie wiedzy ucznia?
Express Biedrzyckiej - Artur Dziambor: Czarnek cofa polską szkołę do PRL
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE